Milli Eğitim Müdürü Gültekin rotasyonlu yeni görev yerine hazır

logo

Milli Eğitim Müdürü Gültekin rotasyonlu yeni görev yerine hazır

Milli Eğitim Müdürü Gültekin rotasyonlu yeni görev yerine hazır

gul1Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar gereği ülke genelinde 14 Ağustos’a kadar tüm il müdür yardımcıları, ilçe müdürleri ve şube müdürlerinin tamamına ülke genelinde uygulanacak rotasyon nedeniyle Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin de başka bir yere tayin olacak.

Aynı şehirde 6 yıl görev yapan yöneticilerin bir başka yere gönderilmesi kararının herkese uygulanacak olması nedeniyle Gültekin de, “Biz devlet memuruyuz, karara uymak zorundayız” diyerek, yeni görev yeri için hazır olduğunu belirtti.

30 yılı aşkın bir süredir İstanbul’da,  2, 5 yıldan beri de Sarıyer’de görev yapmakta olan Celal Yılmaz Gültekin, Milli Eğitim’deki hizmetlerinden edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile ilçedeki görevini başarıyla yürütüyordu. Çevresinde saygın bir eğitimci olarak sevilen Gültekin, “Devletimiz böyle bir uygulamayı uygun görmüş, bizlere de karara uymak düşer. Bizler öğretmenlik mesleğine adım attığımızda ülkemizin her köşesinde görev yapmak için söz verdik. Bundan da hiçbir zaman kaçmadık, kaçmayız da. Çünkü çocuklarımızın iyi yetişmesi, toplumumuzun her anlamda gelişmesi Milli Eğitim’de görev yapanların başarısıyla paraleldir. Bu nedenle bu camianın her neferinin önemi büyüktür. Herkesin nerede ne şekilde değerlendirileceğini ve görev yapacağını devletimiz iyi bilir. Bizlere de verilen görevi yerine getirmek düşer” diye konuştu.

Öte yandan gerçekleştirilecek rotasyon ile Türkiye genelindeki Milli Eğitim yöneticilerinin yüzde 90’ının yer değiştirmesi olayı eğitimcilerin üye olduğu bazı sendikaların tepkisini çekti. Kararın iptali için mahkemede dava açılacağı belirtildi.

1462 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.