Mikrokredi ordusu her geçen gün daha da büyüyor

logo

Mikrokredi ordusu her geçen gün daha da büyüyor

Mikrokredi ordusu her geçen gün daha da büyüyor

EMikrokredi olarak adlandırılan 1000 TL krediyi alıp, kendilerine iş kurduktan sonra küçük taksitler halinde geri ödemesini yapan kadınların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Bu arada üretilen ürünlerin sergilenip, pazarlandığı kermesler de vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Sarıyer Belediyesi, Rotary-Darülaceze Vakfı ve TİSVA Mikrokredi Merkezi tarafından Sarıyer Kültür Merkezi’nde açılan ‘Hayat Sevince GGüzel’ adlı el emeği ürünlerinden oluşan kermes de Sarıyerlilerin beğenisini kazandı.

TÜRKİYE’DE 60 BİN KİŞİ MİKROKREDİ ALIYOR

Açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ile Darülaceze Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Şükran Meriç, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Temsilcisi ve Mikrokredi İstanbul Bölge Müdürü Mehmet Tekin ile Mikrokredi Sarıyer Temsilcisi Güler Sönmez’in yaptığı kermeste en ve işyeri için süs eşyaları, kadın aksesuarları ve ‘Sevgililer Günü’ne özel hediyelikler de satışa sunuldu.

Mikrokredi İstanbul Bölge Müdürü Mehmet Tekin Türkiye genelinde 106 şube bulunup, bugüne kadar 60 bin kişiye 270 milyon TL kredi verdiklerini, geri dönüşün ise yüzde 100 olduğunu belirtti.

ADNAN AYBER DE HEDİYE ALDI

FKermesten eşine Sevgililer Günü hediyesi alan Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ise, “Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan gelişmesine katkıda bulunup, iş sahibi olmalarını sağlayan mikrokredi projesini Sarıyer Belediyesi olarak başından beri destekliyoruz. Gelişmesi için de üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

 

 

 

1499 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.