"MHP’nin iktidar yolu İstanbul’dan geçiyor"

logo

“MHP’nin iktidar yolu İstanbul’dan geçiyor”

“MHP’nin iktidar yolu İstanbul’dan geçiyor”

7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimler öncesi gazetemize değerlendirmede bulunan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Türkiye’de 7 Haziran seçimlerine giderken en önemli şeyin Hükümetin yapmış olduğu bu yolsuzluk ve hırsızlık meselesi olduğunu düşünüyorum. 17 ve 25 Aralık tarihine kadar Türkiye’de kulaktan kulağa dolaşan yolsuzluk ve hırsızlık hukuk önünde kanun önünde emniyet önünde gün yüzüne çıkmıştır” dedi.

7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimler öncesi Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğu ve Editör Selçuk Arslan’a konuşan MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, önemli mesajlar verdi. Hükümete yönelik sert eleştirilerde bulunan Karataş, partililere de önemli görevin düştüğünün altını çizdi.

37 Haziran seçimlerine giderken en önemli gelişmenin hükümetin yapmış olduğu bu yolsuzluk ve hırsızlık meselesi olduğuna dikkat çeken Karataş, “13 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarın maddi ve manevi değerleri tahrip ettiğini görmekteyiz. Kurum ve kuruluşlarda da aynı tahribatı görmekteyiz. Bunu daha ilerisini gerçekleştirmek için 7 Haziranı bekliyorlar. 2012 yılından 7 Haziran 2015 yıllında kadarki bu iktidarın 13 yılına iyi bakmak lazım. 17 ve 25 Aralık tarihine kadar Türkiye’de kulaktan kulağa dolaşan yolsuzluk ve hırsızlık hukuk önünde kanun önünde emniyet önünde gün yüzüne çıkmıştır. Türkiye’de 7 Haziran seçimlerine giderken en önemli şeyin Hükümetin yapmış olduğu bu yolsuzluk ve hırsızlık meselesi olduğunu düşünüyorum. Milletin istek ve arzularından kopuk bir siyaset izleyen hükümet, psikolojisi bozuk ve gerginliklerle yaşayan bir ülke yarattı. Bu güne kadar ülkeyi sömüren, sömürürken de ötekileştirmekle birlikte parçalanmasına zemin hazırlayan iktidarın yönetimden el çektirmesi gerekiyor” dedi.

Karataş: Adaletsizliği gelir dağılımını ortadan kaldıracağız

Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin kullandıkları argümanların öneminde değinen Karataş, MHP olarak hükümetin izlediği yanlış politikalarını halka anlatacaklarını belirtti. MHP’nin toplumu kucaklayacak projelerle seçime gireceğini ifade eden Karataş, “ 7 Haziran seçimlerinin yaratmış olduğu etkileri ve toplum beklentisini bilmek gerekiyor. Bu noktada belirleyici olan partilerin kullanacağı argümanlar. MHP 46 senedir ülkenin bölünmezliğine, ulusal değerlerine sahip çıkmıştır. Bunsan sonra da çıkacaktır. Tabi bunları değerlendirirken MHP’nin topluma ne vereceğine de bakmak gerekiyor. Milletin istek, arzu ve talebinin en olduğunu bilerek toplumun huzuruna çıkmak gerekiyor. Bizim önümüzdeki süreçte yapmamız gerek en önemi şey bu iktidardan kurtulmak. Hükümetin ülke yönetim biçimin toplumu ne hal getirdiğini anlatmak gerekiyor. Bu güne kadar ülkeyi sömüren, sömürürken de ötekileştirmekle birlikte parçalanmasına zemin hazırlayan iktidarın yönetimden el çektirmesi için program ve düşüncelerimiz var. Ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan terörle müzakere etmeyen mücadele eden bir anlayışı hakim kılan, ekonomide milli gelir dağımda haksızlığı ortadan kaldıran, kişi başı milli gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldıran, sosyal yaşamı yaşanır hale getiren bir ortam kuracağız. Onun dışında ülkemizde insanımızın yaşayan insanımızın mezhepsel, etkin yapısını değerlendirmeksizin, demokratik ortamlar oluşturmasına dair bir zemin oluşturacağız. Toplumu gererek, toplumu sınırlandırarak, toplumu ötekileştirerek, kargaşa, kavga ve kaos yaratarak, ülke yönetmeye talip olan insanların artık ülkeyi yönetmeyecek hale geldiklerini göstereceğiz” şeklinde konuştu.

5Milletvekilli adayı olacak olanlara da önemli mesajlar veren Karataş, kendileri için en önemli kriterin halka hizmet olduğunun altını çizerek, “Milletvekilli kriterlerimizin en önemli kriteri Türkiye’nin gelmiş olduğu konumu iyi analiz etmeleri olacak. Bu noktada etki alanı geniş olacak ve bu kritik süreçte İstanbul’u ve Türkiye’yi kucaklayacak kriterler baz alınacak. Öbür taraftan iyi bir siyasetçi olmalıdır. Yaşananları iyi analiz edip anlatmalı. Biz sonuçta milletimizin karşısına çıkacağız. Milletvekillimiz milletimizin karlısına çıktığı zaman milletimiz kendisine benzeyen insanları aday yapacağız. Milletimizle olaylara aynı pencereden bakan, onlarla aynı duyguları paylaşan kişileri aday göstereceğiz. Milletimizin değerleriyle örtüşen, ahlaki değerleriyle bütünleşen insanları aday göstereceğiz. Aday olarak belirleyeceğimiz kişi milletimizin heyecan ve coşkusunu yaşamalıdır” diye kaydetti.

Sandık başına gidecek olanlara çağrıda bulunan Karataş, MHP’ye o verdiğiniz zaman ‘Ben yolsuzluğa son verilmesini istiyorum, adaletsizliğe son verilemesini istiyorum, terörün bitmesini istiyorum’ demek. En önemli şey bu. Yoksa çıkıp sokakta insanlara sorun Türkiye’nin en büyük sorunu ne? Birisi de şike, birisi de sokaklarım temiz değil, birisi der ki çevre düzenlemesi iyi değil. Ama milyonların ortak söylediği 3 tane an mesele vardır. Bunlar ekonomi, iş ve dış güvenlik tehdit eden terör diğeri de adaletsizlik” ifadelerini kullandı.

Karataş: Ulaşmadık yer bırakmayacağız

Yerel seçimlerdeki başarısızlıktan dersler çıkarttıklarını ifade eden Karataş, iktidar olma yolundaki inançlarının tam olduğunu dile getirerek, “30 Mart Yerel Seçimlerinde sonuçlarını içimize sindirmedik. Sonuçların nedenlerini uzun uzun tartıştık. Biz başarısız yapan nedenleri bulduk ve onları ortadan kaldırdık. Bir defa insanların inanması gerekiyor 46 yıllık bir partinin binlerce, yüz binlerce yetişmiş kadrosu olmasında rağmen yüzde yirmilik bir taban sahip olmasına rağmen, yüzde 4 alması iyi bir sonuç değildi tabi. Burada 46 yıldır var olan bir kadroyu bir araya getirememenin sıkıntısını yaşadık. Şimdi ise teşkilatımız bir araya gelmiştir ve inancımız tamdır. İstanbul’da milli Görüş’ün iktidar olmasını kim hayal edebilirdi? MHP’nin iktidar yolu İstanbul’dan geçiyor. Bizler evlerimizden çalışmalarımızı başlatacağız. Öncelikli hedef kitlemiz eşiz, kızımı, oğlumu olacak sonra akrabalarımız, komşularımız olacak. Yani ev ev çalışacağız. Ulaşmadık yer bırakmayacağız” dedi.

Karataş, Türkiye’de birçok seçmenin oy vereceği ikinci parti olduklarına vurgu yaparak, ‘biz toplumda karşılığı olan bir partiyiz. AKP ve CHP seçmenlerini sorduğunuzda oy verecekleri ikinci parti MHP’dir. İnancız tam iktidar yolculuğunu burada başlatacağız. Bizler milli değerlere, Atatürk ilke ve inkılaplarını önemseyen ve koruyan bir yaklaşım içindeyiz. Dolaysıyla iktidar olmamamız için önümüzde bir engel yok. Çok çalışıp iktidar olacağız. Tüketimi azaltıp, üretimi çoğaltacağız. Yaşanılabilir bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

Etiketler: » » » »
1263 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.