MHP teşkilatı ‘Sarıyer için harekete geçti’

logo

MHP teşkilatı ‘Sarıyer için harekete geçti’

MHP teşkilatı ‘Sarıyer için harekete geçti’

AMHP Sarıyer İlçe Başkanlığı yerel seçime hazırlık amacıyla siyasi propaganda faaliyetlerine hız verdi.

“Sarıyer için harekete geçiyoruz” sloganı ile yola çıkan MHP teşkilatı mahalle ve esnaf ziyaretleri, sivil toplum örgütleri ile buluşma ve muhtarlarla bir araya gelme faaliyetleri gerçekleştirirken, yerel yöneticilere milletvekilleri de dahil olup, çalışmalara destek veriyor.

AYAZAĞA’DA ESNAF ZİYARETİ YAPILDI

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban ile yönetim kurulu üyeleri Ayazağa’da gerçekleştirdikleri çalışma kapsamında esnafı ve yöresel dernekleri ziyaret etti. Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın da katıldığı ziyaretler sırasında Ayazağa merkezde bulunan esnaf ziyaret edilip, kısa sohbetlerle istek ve dilekleri öğrenilip, parti tanıtımı yapıldı. Ayrıca değişik yörelerden göçle gelen vatandaşlar tarafından kurulan mahalli derneklere de ziyaretler gerçekleştirilip, yönetici ve üyeleriyle bir araya gelindi. MHP grubu esnaf ve derneklerin yanı sıra toplu taşıma işiyle uğraşan dolmuş ve taksici duraklarına da giderken, emniyet görevlilerini de ihmal etmediler.

FSARI PLATFORM DERNEĞİ MHP’Yİ KONUK ETTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban ile meclis üyesi ve yöneticiler akşam da Sarı Platform Derneği’nin konuğu oldu. Dernek Başkanı Mustafa Bakır ile yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlanan MHP grubu, sivil toplum kuruluşlarına ayrı bir önem verdiklerini gösterdi. Genel Başkan Yardımcısı Ayhan ise gördüğü ilgiden memnun kaldığını belirtip, “Bir dahaki sefere eşimi de alıp burayı yine ziyaret edeceğim” dedi.

EDernek Başkanı Mustafa Bakır ise Sarıyer’in sorunlarını ve siyasi yapıyı anlatırken, “Sarıyer’den bir milletvekili çıkmasını istiyoruz. Siyasi partilerin bu isteğimizi göz önünde bulundurmasını diliyoruz” diye konuştu.

MUHTARLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELİNDİ

MHP teşkilatı bu sabah da Sarıyer’de görev yapan mahalle muhtarlarına kahvaltı verdi. MHP’nin siyasi işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın da katıldığı kahvaltıya Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile Sarıyer’e bağlanan Ayazağa ve Huzur Mahallesi de dahil olmak üzere çok sayıda mahallenin muhtarı geldi.

BERDAL ÇOBAN: “İLKELİ SİYASETTEN HİÇ SAPMADIK”

Kahvaltıdan sonra konuklarına bir konuşma yapan MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, “Biz MHP mensupları olarak Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin bizlere her toplantıda söylediği olmazsa olmazımız ilkeli ve dürüst siyaset çizgimizden hiç sapmadan yalnız milletimizin menfaatleri doğrultusunda siyaset yapmaya gayret ediyoruz. Belediye Meclisi’ndeki üç üyemizle Sarıyer’in sorunlarını nasıl çözeriz, Sarıyer’e ne katabiliriz, Sarıyerli’ye nasıl yararlı oluruz diyerek, mahalle mahalle dolaştık, sorunlarınıD meclise taşıdık” dedi.

HÜSEYİN SARIUÇAK: “HİÇ BİR PARTİ SEÇİMİ ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN”

Erdal Çoban’dan sonra mikrofona gelen Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ise MHP grubunun belediye meclisindeki çalışmalarından ve muhtarların sorunlarına gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtip, “Hiçbir parti önümüzdeki yerel seçimi çantada keklik görmesin. Bizler Sarıyer’e yakışan, Sarıyer’e güç veren bir belediye başkan adayına hep beraber destek vereceğiz” dedi.

EROL AKKUŞ: “159 SORU ÖNERGESİ VERDİK”

DSCF0029MHP Belediye Meclis Üyesi Abdullah Erol Akkuş da konuşmasında meclis çalışmalarıyla ilgili bilgi aktarıp, 104 oturumda 159 soru önergesi verdiklerini söyledi. Akkuş, “Meclisteki bir parti yapmak diğeri ise yaptırmamak için çabalıyor ve birbirleriyle devamlı kavga ediyorlar. Sonuçta zararı Sarıyer görüyor” diye konuştu.

OSMAN GÜLOĞLU: “SORUNLAR 20 YILDIR ÇÖZÜLMÜYOR”

CSeçim sürecinde hiç kimseye vaatte bulunmadıklarını söyleyen Meclis Üyesi Osman Güloğlu ise, “Herkes söz verdi ama Sarıyer’de belediye kurulduğundan beri birçok sorun hala varlığını sürdürüyor. Ne balıkçılar çarşısı ne belediye binası yapıldı, ne de mülkiyet sorunu çözüldü” dedi.

CELAL ADAN: “BİRLİĞİMİZİ DÜZENİMİZİ BOZACAK HİÇ BİR DAVRANIŞA ASLA MÜSADE ETMEYECEĞİZ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal adan ise konuşmasında askeri darbelerin Türkiye’ye ve Türk toplumuna verdiği zarardan söz edip, AK DSCF0062Parti Hükümeti’nin de darbe anayasasını değiştirerek başka bir şekilde zarar vermeye çalıştığını söyledi. Adan, “AK Parti Anayasa’daki ilk üç maddeyi değiştirerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki birliği ve düzeni bozmaya çalışıyor. MHP, Türk milletinin birliğini ve dirliğini bozacak her şeye karşı bir emniyet subabı olarak orada durmaktadır. Biz böyle bir davranmışa asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Toplantıda söz alan mahalle muhtarları da Sarıyer’le ilgili sorunları dile getirip çözüm getirilmesini istediler.

2794 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.