MEVLÜT UYSAL'DAN SARIYER’İN YEŞİLİNİ DE KORUMASI BEKLENİYOR- Sarıyer Posta

logo

MEVLÜT UYSAL’DAN SARIYER’İN YEŞİLİNİ DE KORUMASI BEKLENİYOR

MEVLÜT UYSAL’DAN SARIYER’İN YEŞİLİNİ DE KORUMASI BEKLENİYOR

Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal’ı çok sayıda sorun bekliyor. Habertürk tarafından ele alınan ve depremden, alt yapıya kadar birçok sorunun sıralandığı listede Sarıyer de bulunuyor. Sarıyer’le ilgili temas edilen en önemli nokta ise yeşil alanlar oldu.

Listede, İstanbul’un sorunları başlıklar halinde yayınlandı. Bu başlıklar arasında, trafik, sığınmacılar, turizm, alt yapı, kentsel dönüşüm ve deprem gibi maddeler yer aldı. Maddelerden birini de yeşil alanlar oluşturdu. Burada ise ana gündemi oluşturan etkenlerden biri Sarıyer oldu.

İSTANBULLULAR YEŞİL ALANLARA SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYOR

Haberde, elde kalan son yeşil alanların bazı projelere kurban gittiği kaydedildi. Geçen aylarda Aşiyan Parkı’ndan geçen Rumelihisarüstü Finüküler Hattı nedeniyle ağaçların işaretlendiği hatırlatıldı. Yine Maçka Demokrasi Parkı’ndaki benzer soruna dikkat çekildi. Dolmabahçe-Levazım Baltalimanı-Ayazağa Karayolu Tüneli’nin parktan geçirilmesi sonucu 97 ağacın sökülmesi meselesine de atıfta bulunuldu. Örneklerin sıralandığı haberde, İstanbulluların yeşil alanlara sahip çıkılmasını istediğine de dikkat çekildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
388 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.