Mehmet Deniz, Şükrü Genç’in adaylığı ile ilgili açıklama yayınladı

logo

Mehmet Deniz, Şükrü Genç’in adaylığı ile ilgili açıklama yayınladı

Mehmet Deniz, Şükrü Genç’in adaylığı ile ilgili açıklama yayınladı

1ACHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Şükrü Genç’in belediye başkan adayı olarak atanması ile ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak, “Bizler belediye başkan adayımızın da atama yöntemi ile değil, örgüt iradesi ile seçilmesini istedik. Ancak Genel Merkezimiz bu tasarrufu kendisi kullanarak,  parti meclisi kararı ile halen Sarıyer Belediye Başkanlığını  yürüten Şükrü Genç’i  tekrar Belediye Başkanı adayı olarak atadı. Kendisine başarılar dilerim” dedi.

“SARIYER’DE VAR OLAN CHP İKTİDARINI DAHA DA GÜÇLENDİREREK 30 MART’A ENDEKSLENECEĞİZ”   

CCHP Sarıyer’de altı ay önce başlayan parti içi adaylaşma süreci adayların demokratik yollardan birbirleriyle yarışı ile devam etmiştir. 2 Şubat 2014’te yapılan meclis üyesi eğilim yoklamasında 3365 üyemiz oy kullanarak  iradelerini sandığa yansıtmışlardır. Coşkulu şekilde hiçbir sorun yaşanmadan meclis üyesi adaylarımızın bir kısmını seçtik. Sandıktan çıkan irade nasıl bir yapılanma istendiğinin en güzel göstergesidir.

10 Şubat 2014 sabahı itibarıyla CHP’yi temsil eden parti meclisi Sarıyer ile ilgili kararını vererek Sarıyer Belediye Başkan adayını atadı. Bizler belediye başkan adayımızın da  atama yöntemi ile değil örgüt iradesi ile seçilmesini istedik. Ancak Genel Merkezimiz bu tasarrufu kendisi kullanarak,  parti meclisi kararı ile halen Sarıyer Belediye Başkanlığını  yürüten Şükrü Genç’i  tekrar Belediye Başkanı adayı olarak atadı. Kendisine başarılar dilerim.

18 Şubata kadar geriye kalan meclis üyelerimizin de adaylaşmaları atama yöntemi ile belirlenecek olup, Belediye Başkanı adayımız ve meclis üyesi adaylarımızın listesi seçim kuruluna teslim edilecektir.  

Bu andan itibaren yönetim kurulu üyesi, gençlik ve kadın kolları, CHP Sarıyer ilçe örgütümüz,  belediye başkanı aday adaylarımız, seçilen meclis üyesi adayları ve atanacak meclis üyesi adayları, Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç ve Sarıyer halkıyla  birlikte Sarıyer’de var olan CHP iktidarını daha da güçlendirerek 30 Mart’a endeksleneceğiz.     

B“HİÇ KİMSENİN KARGAŞA YARATMAYA HAKKI YOKTUR, BUNA KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ”

18 Mart 2012 tarihinde seçilerek geldiğimiz görevimizde hep örgütümün istekleri doğrultusunda hareket ettik. Bütün çalışmalarımız ilkesel ve kurumsaldır. Bu ilkeli, onurlu duruşumuzu arkadaşlarımla birlikte devam ettirerek Sarıyer’de daha da güçlü, daha sağlıklı bir yapı ile tekrar iktidar olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanımı ile ilgili en büyük katkıyı sunacak ilçelerin başında geleceğiz. Hiç kimsenin seçimle gelen ilçe başkanı ve yönetimi üzerinden siyaset yaparak kargaşa yaratmaya hakkı yoktur, buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.

CHP Sarıyer’de kimse kargaşa beklemesin, belediye başkan aday adaylarımıza ve kamuoyuna adaylaşma süreci  içerisinde hep şunu söyledim. ‘Genel Merkezimiz tarafından açıklanacak aday her kim olursa olsun açıklanan kişi bizim adayımız olacak, hep birlikte yolumuza devam edeceğiz.’ Yaşamım boyunca kimseyi yanıltmadım, yalan yanlış işlerle uğraşmadım ve en önemlisi siyasi hayatımda hiç ama hiç kişiye yönelik siyaset yapmadım, kişilerin konum ve durumları bizim siyasi geleceğimizi belirleyemez. Sarıyer’le ilgili hayallerimiz var. Dünya görüşümüz, yaşam tarzımız çerçevesinde bu hayallerimizi hayata geçirmek için dün olduğu gibi bu gün de var gücümüzle çalışacağız.  

Onurlu, tutarlı, ilkeli siyasetimiz Sarıyer’e ve İstanbul’a hayırlı olsun.”

Mehmet Deniz/CHP Sarıyer İlçe Başkanı 

 

 

2619 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.