Mehmet Akdağ anne-babası adına Neslişah Sultan Camisi’ni yeniletti

logo

Mehmet Akdağ anne-babası adına Neslişah Sultan Camisi’ni yeniletti

Mehmet Akdağ  anne-babası adına Neslişah Sultan Camisi’ni yeniletti

1İşadamı Mehmet Akdağ İstinye’de bulunan Neslişah Sultan Camisi’ni babası Mazlum Akdağ ile annesi Melek Akdağ adına yeniletip, modern bir yapıyla ibadete açılmasını sağladı. Kaymakam Ömer Karaman, cami bahçesindeki iftarda Mehmet Akdağ ve ailesine teşekkür etti.

Osmanlı Devletinin 7. Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in oğlu 2. Beyazıt’ın (1481-1512) torunu Neslişah Sultan tarafından 1540 yılında yaptırılan caminin tadilatını sağlayan Mehmet Akdağ ve ailesi dün akşam da mahalle sakinlerine bir iftar verdi.

KAYMAKAMDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ile kaymakamlık daire müdürlerinin yanı sıra birçok işadamının da katıldığı iftarda Müftü İbrahim Gemici 4yaptığı konuşma ile caminin yenilenmesinden dolayı memnunluk duyduklarını belirtip Akdağ ailesine teşekkür etti.

Mehmet Akdağ’a Neslişah Sultan Camisi’nin yenilenmesi anısına bir plaket veren Kaymakam Ömer Karaman, ayrıca Akdağ’ın annesi Melek Akdağ’a da böyle hayırlı bir işe vesile oldukları için teşekkür etti. İftarın ardından Müftü İbrahim Gemici’nin okuduğu dua sonrası hep birlikte camide namaz kılındı.

 


3925 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.