MAVİ LİSTEDEKİ PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ!

logo

MAVİ LİSTEDEKİ PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ!

MAVİ LİSTEDEKİ PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ!

PKK’ya yönelik hava destekli operasyonunda, aralarında bölücü örgütün ’Mavi Listede’ yer alan sözde Mardin sorumlusunun da bulunduğu 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde güvenlik güçleri hava destekli oporesyonda ‘Mavi listede’ yer alan 5 terörist ölü halde ele geçirildi. Teröristler arasında sözde Mardin sorumlusunun da bulunduğu belirtildi.

5 TERÖRİST ELE GEÇİRİLDİ

Bugün sabah saatlerinde Nusaybin’e bağlı Akarsu, Koruköy, Yavruköy ve Küçükkardeş mahalleleriyle birlikte sokağa çıkma yasağının ardından Büyükkardeş Mahallesi kırsalında tespit edilen PKK’lı grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli operasyon başlatıldı. İnsansız hava araçlarının tespit ettiği PKK’lı grubun bulunduğu bölge havadan ateş altına alındı. Karadan da jandarma ve polis özel harekat timlerinin sevk edildiği bölgede PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Öğlen saatlerine kadar süren çatışmada, 5 terörist ölü halde ele geçirildi.

MAVİ LİSTEDEN YER ALAN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Ölü ele geçirilen teröristler arasında ’Mavi listede’ 300 bin lira ödülle aranan ve örgütün sözde Mardin sorumlusu olan ’Seyit Reşo’ kod adlı PKK’lı Hasan Turan’ın da bulunduğu açıklandı. Teröristlerle birlikte  çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
352 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.