SON DAKİKA
Anasayfa / MANŞET HABER

MANŞET HABER

Hayvanseverlerin kısırkaya eyleminde gerginlik

hayvanseverler_kisirkaya_barinaginin_duvarlarini_yikti_h87339

Bağısız Hayvan Özgürlüğü Aktivisleri, İstanbul Kent Savunması, Kuzey Ormanları Savunması, Sarıyer Kent Dayanışması ve Yeryüzü Özgürlük Derneği tarafından düzenlenen eylem için yaklaşık 500 kişi Sarıyer Kısırkaya Köyü’de bir araya geldi. Grup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yaptırılan Kısırkaya Geçici Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı önünde toplandı. Grup, bakımevinin önünden geçen yoldan bakımevinin giriş kapısına kadar, “Diren ... Devamını Oku »

Boğaz çilesine çözüm getirecek proje!

1

İstanbul Boğazı’nda haftasonu keyfi yapmak isteyenlerin en büyük sıkıntılarının başında yaya ve araç yolunun yetersiz olması geliyor. Özellikle Pazar günleri Boğaz hattında yaşanan yaya ve araç trafiği tatil keyfini adeta çileye dönüştürüyor. Trafik ve yaya sıkışıklığının en çok yaşandığı yerlerin başında ise Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi geliyor. Kış yüzünden aksadı İBB tarafından Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi’ne başlatılan “Emirgan Sahil Yolu” ... Devamını Oku »

Emekli mimar’dan ilginç eylem!

IMG_1656-600x400

2015 yılı emekli maaşına yapılan zam artışını protesto eden emekli Mimar Cafer Sungur,  yapılan zam ücretini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdi. Sarıyer’de yaşayan emekli mimar Cafer Sungur, emekli maaşına yapılan zammı protesto etti. 2015 yılı ilk maaşına yapılan artışını eleştiren Sungur,   2015 yılı emekli maaşına yapılan 44,16 TL’yi  “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a daha çok ihtiyacı vardır” diyerek Sarıyer Merkez PTT’den ... Devamını Oku »

Beyaz Kutunun sırrı ne?

hhhh

Sarıyer sahilinde bulunan dikenli tellerle kaplı yapı merak konusu olamaya devam ediyor. Sarıyer sahilinde eski Rus Maslahatgüzergahı’nın tam karşısında sahilde denizin üstünde bulunan büyük bir kare şeklindeki üstü dikenli tellerle kaplı yapının sırı ne? Sahil boyu yürüyüş yapan herkesin ilgisini çeken bu yapı, bir çok Sarıyerli için büyük bir gizem. Vatandaş bu yapının kim veya kimler tarafından inşa edildiğini ve ... Devamını Oku »

Karayalçın: Taşeron İşçi Sorunu Çözüldü

karayaşçın

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Sarıyer Belediyesi’nde parkların temizliği işini üstlenen firmanın işten çıkardığı işçilerin probleminin çözüldüğünü açıkladı. “CHP binaları tüm yurttaşlarımız için hak arama yeridir” Yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyuran Murat Karayalçın, ” Sarıyer Belediyesi’ne iş yapan taşeron bir firma ile 16 işçisi arasında yaşanan sorunun çözülmesi için 3 gündür il merkezimizde yürütülen görüşmeler sonuçlanmıştır. CHP binasının işgali ... Devamını Oku »

Belediye İşçileri CHP İl binasında hak aradı

2

Sarıyer Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler, tazminatları verilmeden atıldıkları gerekçesiyle CHP İstanbul İl Başkanlığı binasını işgal etti. İki gün önce işlerine döneceklerine ve tazminat haklarını alacaklarına dair imzalanan tutanağa rağmen verilen sözün yerine getirilmediğini öne süren işçiler, binanın giriş kapısını zincirle kilitledi. CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın da içeride olduğu öğrenildi. Bir taşeron firmaya bağlı olarak Sarıyer Belediyesi Park ve ... Devamını Oku »

Hülya Güntaş direnişe destek verdi

IMG-20150129-WA0004

Sarıyer’den 2. Bölge milletvekilliği için CHP’den Aday Adaylığını açıkladıktan sonra çalışmalarına hız veren Hülya Güntaş grev ziyaretinde. Kısa bir süre içinde tanınırlığını yükseltip, 2. bölgede bir çok kişinin diline düşen ilk adaylığını açıklayan Kadın Aday Adayı olması ile tanınan Hülya hanım söylemlerine denk düşen çalışma şekli ile alanda var olmaya devam ediyor. CHP’nin sol parti ve kendisinin solcu olduğunu her ... Devamını Oku »

YILMAZ

Genel seçimler öncesi CHP İstanbul’da milletvekili aday adayları yavaş yavaş sahaya çıkmaya başladı. Spor Eğitmeni olan ve geçmişte CHP Sarıyer ilçe örgütünde çeşitli görevlerde yer alan Şengül Yılmaz, ön seçim vurgusu yaparak, aday adayı olacağını açıkladı. Yılmaz, “Ben ön seçim istiyorum. Kendimi örgüte teslim etmek istiyorum” dedi. Genel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, İstanbul’da CHP’de de adaylık çalışmaları hızlandı. CHP’nin iktidara yolculuğundaki ... Devamını Oku »

Türkiye’nin en başarılı belediyesi Sarıyer !

sukrugenc1 (1)

Cumhuriyet Halk Partisi’nin “kardeş belediyeler projesi” kapsamında Çorum’a giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’li belediyelerin her türlü zorluğa ve baskıya rağmen destan yazdığını belirtirken, Türkiye’nin en başarılı iki belediyesi olan Sarıyer ve Yenimahalle belediyelerini Çorum’daki belediyelerimizle kardeş yaptık” dedi. Türkiye’nin en başarılı belediyelerinin CHP’li belediyeler olduğunu kaydeden Ağbaba, “Bizim belediyelerimiz sadece asfalt yapmıyor. Hükümetin yapması gereken birçok işi ... Devamını Oku »

Sahil yolundaki işgaller bıktırdı

vale işgali

İstanbul’da boğaz boyunca bulunan kafe ve restoranların park görevlileri (vale) tarafından kaldırımlara park edilen araçlar, kaldırımlarda yürümeyi mümkün kılmıyor.  Kaldırım işgalinin en yoğun yaşandığı yerlerden biride Rumeli Hisarı ve Baltalimanı semtlerini birbirine bağlayan Yayha Kemal Caddesi  1.Derecede Acil Ulaşım Yolu olan caddede ikamet eden birçok semt sakini, valelerin kaldırım ve ara sokakları  işgal ettiklerinden dolayı sıkça tartışma çıkıyor. ‘Topbaş’ın akrabaları’ ... Devamını Oku »