logo

Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdi

Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdi

635281754034634358 Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdiSarıyer Belediyesi tarafından Maden Mahallesi’nde yaptırılan Yaşam Evi ile Gündüz Bakım Evi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Maden Mahallesi’nde halkın hizmetine sunulan  Yunus Emre Gündüz Bakım Evi ile Şifa Suyu Yaşam Evi’nin  açılışına CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Meclisi Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Sevgi Atalay, Mustafa Tok, Mehmet Metilli ve bazı mahalle 635281753542785276 Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdimuhtarları katıldı. Sarıyerli vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılış renkli görüntülere sahne olurken, gündüz bakım evi ve yaşam evinin açılış kurdelesini Başkan Genç, Milletvekili Eyidoğan ve mahalle sakinleriyle birlikte kesti.

Çayırbaşı ve Bahçeköy gündüz bakım evlerinden gelen öğrencilerinin hazırladıkları gösterilerden sonra konuşma yapan Maden Mahallesi Muhtarı Mehmet Gümüş, “Şükrü Genç’in Maden’e yaptığı hizmetleri daha önce hiç kimseden görmedim. Bu hizmetler Sarıyer’in hiçbir yerinde yok. Çok kapsamlı bir yaşam evi ve gündüz 635281753963345100 Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdibakım evi açtı. Çok mutluyum ve teşekkür ederim” dedi.

HEDEF HER MAHALLEDE ÇOCUK EVİ VE YAŞAM EVİ KURULMASI

Gün geçtikçe artan yapılaşmaların arasında geleneklerin sürdürüldüğü, insanların birbirleriyle zaman geçirebileceği alanlar yaratmanın önemine değinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

635281753770692510 Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdi “Amacımız toplumumuzun her alanının kim olursa olsun kullanabildiği yaşam alanlarını halka kazandırmak.  Yapılaşmanın yoğun olduğu yerlerde bu tür ortak alanların olması geleneğimiz açısından da çok önemlidir. Yaşam koşulları ne olursa olsun bu tür yerlere ihtiyaç duyan insanların bir araya gelmesi çok önemli. Yaşamın içinde var olmaya söz verdik. Bu alanlar bundan sonra halkın kullanımında olacak.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok büyük değer yarattılar.  40 yıllık evlerinin yerini gündüz bakım evi için babaları 635281753153424252 Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdirahmetli Mustafa Tarakçı adına bağışlayan Servet Tarakçı ve kardeşlerine çok teşekkür ediyorum. Sizler bu işe el atmakla kendinizin, daha çok yarınınızın yani çocuklarınızın geleceğini tutmuş oluyorsunuz. Geleceğinize iyi bakmanız en büyük isteğim. Çocuklarımın da Türkiye’nin gerçekten yurt seven, çağdaş ve Atatürkçü olma konusunda yolları açık olsun. Hedefim her mahallede bu tür çocuk evi ve yaşam evi kurulması. Yılmadan, usanmadan çaba içinde olacağım” dedi.

 

 

Share on Facebook Maden Mahallesi’nde yaşamevi ve gündüz bakımevi hizmete girdi
Share
2263 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.