Kurtulmuş: 'Hülle partileriyle siyaset dizayn edilemez'

logo

Kurtulmuş: ‘Hülle partileriyle siyaset dizayn edilemez’

Kurtulmuş: ‘Hülle partileriyle siyaset dizayn edilemez’

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “1 Kasım sonrasında AK Parti içinden başka bir parti doğacağı” tartışmalarıyla ilgili konuştu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “1 Kasım sonrasında AK Parti içinden başka bir parti doğacağı” tartışmalarıyla ilgili, “Birtakım manipülasyon ve hülle partileriyle siyaset dizayn edilemez” dedi.

DAHA İYİ TABLO VAR:

Bizim açımızdan 7 Haziran’dan daha iyi bir tablo var. Ben MHP’li seçmenlerin de ciddi şekilde kararlarını gözden geçireceklerini görüyorum. 7 Haziran’da AK Parti’ye oy vermemiş olan insanların bu kez vereceğini düşünüyorum.

ÖRGÜTLER KONFEDERASYONU:

20 Temmuz’dan sonra terörün artması bölgedeki gelişmelere paralellik arz ediyor. Suriye, örgütler konfederasyonu haline gelmiş, birileri Türkiye’yi de bu ortamın içine çekmek istiyor. Bütün bölge ülkeleri bu türbülansın içine girmiş durumda. Türkiye’nin oyun kurucu olması, siyasi süreçlerde etkili olması birileri tarafından istenmiyor. Terörün esas nedeni bu. Bizim Kuzey Suriye’deki Kürt kardeşlerimizle en ufak bir problemimiz yok. Asıl sorun Kuzey Suriye’deki grupların Türkiye’ye karşı mücadele veren PKK’ya destek olmasıdır.

‘ŞEMSİYE PARTİSİ’:

Birtakım manipülasyon, hülle partileriyle Türkiye’de siyaset dizayn edilemez. Bu şekilde partilerin içinden çıkan partiler, ayakta duramadı. İktidar oldular ama ayakta kalamadılar. Bunlar eski Türkiye alışkanlıklarının devamı. 28 Şubat’ta Refah Partisi’nden ayrılan milletvekillerinin kurduğu ‘şemsiye partisi’ni kimse hatırlamıyor. Siyasette olağandışı yollarla millete bir şey empoze edilemez. Sayın Bahçeli’nin Türkiye’nin yakın tarihini bir kere daha gözden geçirmesini tavsiye ederim.

Etiketler: » » » » » » »
826 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.