Kübalı Ortiz Sarıyer Belediye Spor Voleybol Takımı’na veda etti

logo

Kübalı Ortiz Sarıyer Belediye Spor Voleybol Takımı’na veda etti

Kübalı Ortiz Sarıyer Belediye Spor Voleybol Takımı’na veda etti

635128518731285194Sarıyer Belediye Spor Voleybol Takımı yeni sezon açılışını boğazda tekne turu yaparak açarken, geçen yılın başarılı oyuncusu Kübalı Yaima Ortiz voleybolu bırakma kararı aldığı için son kez arkadaşlarıyla birlikte oldu.

Geçtiğimiz sezon Acıbadem Bayanlar Ligi’nde başarılı bir grafik çizen kadın voleybol takımının sezon açılış törenine Voleybol Federasyonu İstanbul Temsilcisi Zeliha Işık, Antrenörler Vakfı Yöneticisi Jeyan Erben, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Recep Yel, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

635128519170110381ALİ ERGENÇ: “LİG BU SENE DAHA RENKLİ OLACAK”

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç tura katılanlara hitaben yaptığı yaptığı konuşmada , Sarıyer’in sportif faaliyetler konusunda lider olduğunu belirterek, “Kulübümüzün bu sezon ki açılışını böylesine güzel bir ortamda, birlikte gerçekleştiriyoruz. Sporda 4 yıl evvel gerçekleşen büyük hamle ile mahalli lige başladık ve 4 senede birinci ligin renkli takımlarından biri olduk. Bu sene de çok daha renkli olacağına yüzde yüz inanıyorum. Bunun yanı sıra 900 çocuk ile başladığımız yaz spor okulları bu sene 3 bin kişi ile devam ediyor. 7 yaş ile 14 yaş arasındaki çocuklarımız Sarıyer Belediyesi’nin kolları arasında ve kendilerini spora hazırlıyorlar. Sarıyer, bugün sportif faaliyetler olarak Türkiye’nin lideridir” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel ise, “Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı olarak hep başarılıyız. Geçen sene fair play ödülünü aldık. Bu sene onu zaten alacağız. Dört büyüklere artık meydan okumamız lazım. Ben de sporcuyum ve yenilmeyi, berabere kalmayı sevmiyorum. Çok güzel bir seyircimiz ve destekçilerimiz var. Hepinizden başarı istiyorum” diye konuştu.

635128518620213906Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’den transfer edilen ve milli takımda da forma giyen voleybolcuların da aralarında bulunduğu takım kadrosunu ve antrenörleri basına tanıtan Antrenör Gökhan Edman, “Geçen sene Şubat ayında takıma geldim. Sarıyer’de olmaktan çok mutluyum. Bütün tecrübemi takıma aktarmaya çalışacağım. Çok enerjik, çok iyi mücadele eden, voleybolu keyif veren, Sarıyer’in martısına yakışan bir sezon geçiririz. Martı çok enerjik bir kuştur. Günde 20 saat uçuyor. Yavrusunu büyütmesi bile ayrı bir maceradır. İnşallah Sarıyer’e emeklerin karşılığını veren bir takım çıkartmak niyetindeyiz” dedi.

KÜBALI YAİMA ORTİZ VEDA ETTİ

or2Sezon açılışını pasta keserek kutlayan Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol takımı ve konuklar tekne ile boğazda keyifli bir tur attılar. Bu arada voleybolu bırakma kararı alan Kübalı oyuncu Yaima Ortiz ise, açılışa katılarak takım arkadaşlarına veda etti. Kübalı Ortiz Sarıyer’e transfer olduğunda aynı zamanda fotomodellik yaptığı ve yüksek ücretle geldiği iddiasıyla dikkat çekmişti. Hatta AK Parti’liler, Ortiz’le ilgili olarak Belediye Meclisi’nde soru önergesi vermişti.

 

 

 

 

 

 

 

3558 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.