Koca Çınar Mezarı başında anıldı

logo

Koca Çınar Mezarı başında anıldı

Koca Çınar Mezarı başında anıldı

57 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP Sarıyer onursal ilçe başkanı Ali Yılmaz vefatının yedinci yılında mezarı başında anıldı. Yoğun yağmur nedeniyle yarıda kesilen anma töreninde duygusal anlar yaşandı.

2CHP Sarıyer onursal ilçe başkanı Ali Yılmaz vefatının yedinci yılında düzenlenen anma programıyla anıldı. Kilyos Mezarlığı’nda bunan kabrinin başında düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu,Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu üyeleri,Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Ali Yılmaz’ın kardeşleri Ali Rıza Yılmaz ve Hüseyin Yılmaz ve annesinin yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Törende ilk olarak Ali Yılmaz’ın anısında Kuran-î Kerim’in okunmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Ramazan Geçenoğlu okuduğu şiirle Ali Yılmaz’ı andı. Okunan şiirden sonra söz alan Ali Yılmaz’ın çocukluk arkadaşı Erdoğan Sarıgül, Yılmaz’ın önemli bir değer olduğuna vurgu yaptı. Ali Yılmaz’ın genç yaştan itibaren halkı için mücadele ettiğini dile getiren Sarıgül, “Aynı toprağın çocuklarıydık. Evlerimiz karşı karşıyaydı. Ali ders kitapları dışında ufak farklı kitaplar okumaya başlamıştı. Bizler gençliğin rüzgarına kapılırken o düşünmeye başlamıştı. Bir gün bana ‘ Sen şiir yazıyorsun sevdiklerine, bana ve sevdiğime niye yazmıyorsun’ dedi ‘ ben ‘sevdiğin kim?’ dedim.  ‘sevdim halkım ’dedi. O gün halk tanımının geçerli olduğunu görüyorum. İşte Ali Yılmaz ölmedi. Bugün herkes burada” şeklinde konuştu.

DSC_3721Anma etkinliğinde söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise Ali Yılmaz, hakkında fazla söz söylemeye gerek olmadığını ifade ederek, “Ali Yılmaz’ı herkes tanır ve mücadelesini bilir. Bugün herkes burada annesi de burada. Ali Yılmaz’ın annesi olmakta kolay değil. Ben sık sık gelirim dertleşmeye kendisiyle. Şunu bilmeliyiz ki Ali Yılmaz ölmedi o hep yaşayacak” diye kaydetti.

Anma etkinliği konuklara lokma ikramının ardında son buldu.

Etiketler: » » » » »
1867 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.