KIZ YURDU'NA OLUMSUZ RAPOR!

logo

KIZ YURDU’NA OLUMSUZ RAPOR!

KIZ YURDU’NA OLUMSUZ RAPOR!

Aladağ’da bir kız yurdunda yaşanan yangının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yurtları denetime çıktı. İBB İtfaiye Müdürlüğü, Sarıyer Belediyesi’nin Bahçeköy Kız Yurdu’nun yangın çıkışına olumsuz rapor verdi!

Sarıyer Belediyesi Bahçeköy Kız Yurdu’nda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda yangın çıkışın olumsuz rapor verildi. İtfaiye ekipleri, uyarıda bulunduğu Belediye’den bir an önce yangın çıkışlarında gerekli iyileştirmenin yapılmasını belirterek, standartlara kavuşturulmasını istedi.

sariyerposta2bahcekoy-kiz-yurduKIZ YURDU’NA YANGIN DENETİMİ

Adana Aladağ’da bir dernek adına faaliyet gösteren kız yurdunda çıkan yangın sonucunda geçtiğimiz günlerde 12 kız öğrenci yanarak hayatını kaybetmişti. Bu facia Türkiye’yi derinden etkilerken, yurtların yangın merdivenleri bata olmak üzere denetimleri de artırıldı. Bu kapsamda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü de harekete geçti.İtfaiye ekipleri Sarıyer Belediyesi tarafından 10 Ekim 2011 tarihinde hizmete açılan Bahçeköy Kız Yurdu’nda da denetim yaptı.

OLUMSUZ RAPOR VERİLDİ

Yapılan denetimlerin sonucunda Bahçeköy Kız Yurdu’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince olumsuz rapor verildiği öğrenildi. Kız Yurdu’nun yangın çıkışlarını ve muhtemel bir yangına karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak yapılan denetimlerden geçemeyen Kız Yurdu’nda bir an önce gerekli tadilatın yapılması istendi. İtfaiye ekipleri, yangın merdivenleri başta olmak üzere yangına karşı alınacak tedbirlerin standartlara uygun hale getirilmesi için Sarıyer Belediyesi’ne yazı yazdı.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1532 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.