Kimi oynayarak başladı kimi ağlayarak

logo

Kimi oynayarak başladı kimi ağlayarak

Kimi oynayarak başladı kimi ağlayarak

BBAnasınıfı ve ilkokul birinci sınıfa başlayan çocuklar bugün okullarıyla ilk kez tanıştı. Ancak çocuklardan kimi arkadaşlarıyla okul bahçesinde oynarken kimileri de annelerinden ayrılmak istemediği için gözyaşı döktü.

Sarıyer’deki ilkokul ve anasınıflarına kaydı yapılan binlerce öğrenci bugün anne-babaları tarafından okula götürüldü. MEB tarafından alınan kararla resmi açılışa bir hafta kala uyum sağlamaları için okulla tanıştırılan öğrenciler cıvıl cıvıl bir görüntü sergiledi. Yenimahalle Havantepe’deki Balahatun İlkokulu’nun birinci sınıfla anasınıfına kaydolan öğrenciler için okul bahçesinde şenlik düzenlendi. Öğrenciler oyunlar oynayıp, dans ederken, aileleri de onların bu ilk gününü fotoğraf makineleriyle ölümsüzleştirdiler.

LSarıyer İlkokulu’na gelen öğrenciler ile ilk günden sınıflarına ve öğretmenlerine alışmaya çalıştı. Enka Okulları okul bahçesinde yaptırılan anasınıfı ile okul binası içindeki sınıfları dolduran öğrencilerle öğretmenleri yakın ilgi gösterdi. Çocukların uyum sağlaması için anneler de onlarla birlikte sınıflara girerken bazı öğrencilerin ağlayarak sınıfa girmek istemediği görüldü. Bu öğrenciler de öğretmenlerinin şefkatli yaklaşımı ile ilk günlerinin heyecanını yenmeyi başardı.

 

 

 

1704 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.