KİLYOS SOKAKLARI KARANLIĞA MAHKUM!

logo

KİLYOS SOKAKLARI KARANLIĞA MAHKUM!

KİLYOS SOKAKLARI KARANLIĞA MAHKUM!

Birçok sokağı adeta karanlığa gömülen Kilyos’ta BEDAŞ bir türlü aydınlatma yapmıyor. Geceleri korkarak evlerine gidip gelen Kilyoslular’ın bir başka derdi de hırsızlarla. Karanlığı fırsat bilen hırsızlar Kilyos ve çevresini sarmış durumda.

Jandarma’nın düzenlediği ‘Huzur toplantısı’nda da gündeme gelen sokak lambalarıyla ilgili Kilyoslular hayli dertli. Birçok sokağı karanlıktaki Kilyos’ta adeta geceleri korku imparatorluğu kuruluyor. Karanlığa gömülen sokaklarda, sürü halinde gezen köpeklerin verdiği korku mu dersiniz, karanlığı fırsat bilen hırsızların saldığı korkumu? Hepsi Kilyos’ta var!

HUZUR TOPLANTISI’NDA GÜNDEME GELDİ

İlçe Jandarma Komutanlığı’nın Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos’taki tesislerinde düzenlediği huzur toplantısında vatandaşların gündeme getirdiği hırsızlık olaylarıyla birlikte aydınlatma lambalarının eksikliğini bir kez de mahalle muhtarı Ahmet Turgut Serdarlı gündeme taşıdı. Gazetemize sokak lambalarıyla ilgili BEDAŞ’a (Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.) müracaat ettiklerini anlatan Kilyos Muhtarı Serdarlı, “Ancak henüz bir sonuç alamadık.”dedi.

SOKAKLAR ZİFİRİ KARANLIK

Kilyos’ta 200 metre uzunluğunda Koru Sokak’ta aydınlatma bulunmadığını belirten Muhtar Serdarlı, bunun dışında 100 metre boyundaki Seğmen Ağa Sokağı’nda da tek bir sokak lambası bulunmadığını belirtti. Serdarlı, bunun dışında Kilyos’un çeşitli sokaklarında sokak lambası ihtiyacı bulunduğunu belirterek, vatandaşlardan bu konuda sık sık şikayet aldığını belirtti.

2015’TE BEDAŞ’A MÜRACAT ETTİLER!

Vatandaşların sık sık şikayetleri üzerine sokak lambası sorununu muhtarlık aracılığı ile resmi bir yazı ile BEDAŞ’a bildirdiğini hatırlatan Muhtar Ahmet Turgut Serdarlı, “24 Nisan 2015 Boğaziçi Elektrik Müdürlüğü’ne aydınlatma lambalarıyla ilgili resmi bir yazıyla müracaat ettik. Ayrıca bu dilekçe ile ilgili olarak Sarıyer Kaymakamlığı’na da bilgi verdim. Yazımızda tamamen karanlığa gömülen sokaklarımız dışında çeşitli sokaklarda koordinatlarını belirttiğimiz aydınlatma direği ihtiyacı olan 6 nokta da bildirilmiştir. Ancak hala bugüne kadar bu sokak lambaları dikilmedi. Son hırsızlık olayları nedeniyle vatandaşlarımız bu konuda çok tepkili. Her gün muhtarlığa gelerek bize aydınlatma direklerinin neden bu kadar zaman geçmesine rağmen yapılmadığını soruyor. BEDAŞ’tan bir an önce sokaklarımızı aydınlatmasını bekliyoruz. Sokak lambalarının yapılması belki hırsızlık olaylarının da önüne geçer. Hırsızlar karanlıktan da cesaret alıyor olabilir.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com/

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
2023 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.