Kilyos Kum Zambakları Festivali’ne ‘siyasi’ destek

logo

Kilyos Kum Zambakları Festivali’ne ‘siyasi’ destek

Kilyos Kum Zambakları Festivali’ne ‘siyasi’ destek

DKilyos Çevre Koruma Derneği tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen 3. Kilyos Kum Zambakları Festivali’ne Sarıyer Belediyesi ile CHP ve MHP’li yöneticiler de katılarak destek verdi.

“FESTİVALİMİZ ULUSLARARASI OLSUN”

Endemik bir bitki olan kum zambaklarının korunup, tanıtılması amacıyla düzenlenen festivalin açılışı Kilyos Kültür Merkezi önünde yapıldı. Fotoğraf sergisi, imza günü, söyleşi, aksesuar ve kıyafet satışı ile film gösteriminin de yapıldığı festivalin açış konuşmasını festivalin yaşama geçirilmesine büyük emek veren Dernek Başkanı Güler Sönmez yaptı. Sönmez, amaçlarının 3 yıldan beri gerçekleştirilen Kilyos Kum CZambakları Festivali’ni uluslararası alana taşımak olduğunu söyledi. Sönmez bu konuda kendilerine destek veren Sarıyer Belediyesi ve CHP Kadın Kolları üyelerine teşekkür etti.

Kilyos Muhtarvekili Şevki Bezaroğlu’nun teşekkür konuşmasının ardından Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber de göreve geldikleri 5 yıllık süre içinde birçok sanatsal ve kültürel projeye imza atıp, destek verdiklerini ifade etti.

CHP VE MHP İLÇE BAŞKANLARI DA KATILDI

3. Kilyos Kum Zambakları Festivali’ne CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, Belediye Meclis Üyeleri
ACHP’li Hüseyin Coşkun, Ali Rıza Yılmaz ile MHP’li Osman Güloğlu, Oğuzkan Yüksel ve Abdullah Erol Akkuş ve MHP Kadın Kolları Başkanı Esman Hancıoğlu da katılarak destek verdi.

Festivalde Kilyoslu kadınlar beyaz kıyafetler giyerek kültürel etkinliğe farklı bir görünüm kazandırırken, belediyeden
aldıkları mikro kredi ile işletmeye açtıkları mini büfelerinde ev yapımı börek ve çörekler yapan Ebru Yakut Dolaz ve kardeşlerinin ürünleri konuklara ikram edildi.

Festivale katılan Sarıyerli yazarlar İbrahim Balcı, Tuncay Dağlı, Emine Koç ve Emine Topçu ile daha birçok yazar kitaplarını imzaladı.

Bu arada festivale katılanların sahildeki kum örtüsünde yetişen kum zambaklarını yerinde görmesi için gezi düzenlendi.

 

 

1821 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.