KILIÇDAROĞLU SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASINI AÇTI

logo

KILIÇDAROĞLU SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASINI AÇTI

KILIÇDAROĞLU SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASINI AÇTI

Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, ‘Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim’ diyeceğiz.”diye vatandaşlara seslendi.

Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binası düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Açılışa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara “Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, ‘Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim’ diyeceğiz. ‘Neden?’ dediğinde, ‘TBMM’nin onurunu korumak, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak, 80 milyonun iradesini tarihe yazmak için gidelim; tek adamın sözü değil, 80 milyonun sözü geçsin. Bunun için gidelim’ deyin.” şeklinde seslendi. Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili  Akif Hamzaçebi, CHP Grup Başkanvekili  Egin Altay İstanbul milletvekilleri Erdoğan Toprak, Ali Şeker, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Sarıyer Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.

GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Pınar Mahallesi’ndeki yeni hizmet binası için Sarıyer Belediyesi tarafından görkemli bir açılış töreni düzenlendi. Açılışa binlerce Sarıyerli katılırken, çok sayıda konuk da törende yerini aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılışta yaklaşan referandumla ilgili mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu, halk oylamasını işaret ederek, “16 Nisan’da sandığa gideceğiz, oy kullanacağız. Ne için? Demokrasi, bayrağımız, çocuklarımız, vatanımız için. Aksatmadan, birlikte gideceğiz. ‘Bugün gitmesek de olur?’ demeden gideceğiz, oyumuzu hayırlı bir şekilde kullanacağız, demokrasiye sahip çıkmak için.” dedi.

VATANDAŞTAN SÖZ ALDI

Vatandaşlara “Söz mü?” diye soran ve “Söz” karşılığını alan  Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:  “Sandığa giderken yalnız gitmeyeceğiz, komşumuzu, dayımızı, amcamızı, yeğenimizi alacağız, ‘Gel bir bayram havası içinde sandığa gidelim’ diyeceğiz. ‘Neden?’ dediğinde, ‘TBMM’nin onurunu korumak, demokrasiye, özgürlüklerimize sahip çıkmak, 80 milyonun iradesini tarihe yazmak için gidelim; tek adamın sözü değil, 80 milyonun sözü geçsin. Bunun için gidelim’ deyin.” Kılçdardoğlu, “Hayırlı bir iş yapacağız. Ne diyeceğiz?” diye sorduğu vatandaşlardan aldığı “Hayır” yanıtı üzerine de, “Hayırınız, hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

BUGÜN BİZİM DÜĞÜN GÜNÜMÜZ

Açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı “Bugün bizim düğün günümüzdür” dedi. Genç, “Bugün bizim düğün günümüz. Hem belediyemizi yıllardır beklediği binasına kavuştu hem de aynı zamanda insanlarımıza verdiğimiz sözde, durabilecek kararlılıkta olduğumuzu gösterdik. Bizler bugüne kadar verdiğimiz tüm sözleri tek tek tuttuk ve tutmaya devam ediyoruz. Bizim yolumuz sevgi yolumdur, insanlığa aşktır. Çünkü biliyoruz ki çalışanlar kötülüğe zaman bulamaz, çalışmayanlarda kendilerini kötülükte bulurlar.” ifadelerini kullandı.

TÜM BİRİMLER TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDI

Sarıyer Belediye Başkanı  Şükrü Genç, yeni hizmet binasına ilişkin şu bilgileri verdi: “Bina, büyüklüğü, içerdiği fonksiyonları, engelsiz, çevreci, ilk yeşil kamu binası olmasıyla sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilktir. Kredi dahi almadan, kendi öz bütçemizle ve akılcı harcamalarla, hatta inşaat aşamasında akıllı çözümlerle kendi kendisini finanse eder biçimde gerçekleştirildi. Yeşil bina konseptine uygun, sertifikalı hizmet binamız, 33 yıl sonra tüm birimleri tek çatı altında topluyor. 20 ayrı binada hizmet veren  Sarıyer Belediyesi’nin tüm birimleri şimdi tek çatı altında toplanarak, fiziki uzaklıklar nedeniyle oluşan zaman kaybı önlenmiş olacak. Böylece belediye hizmetlerinde hız ve verim artacak. Hem belediye açısından ciddi maddi tasarrufa gidilecek hem de Sarıyerli işini daha hızlı halledecek.”

HEP BİRLİKTE KURDELA KESTİLER

Konuşmaların ardından açılış törenine geçildi. CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte kurdela kesti.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
1735 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.