BU KEZ VALİ'YE DİLEKÇE VERECEKLER

logo

BU KEZ VALİ’YE DİLEKÇE VERECEKLER

BU KEZ VALİ’YE DİLEKÇE VERECEKLER

Maden Mahale Muhtarı Mehmet Gümüş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yazdığı dilekçeden bir sonuç alamayınca Nalbant Çeşme Caddesi’nin trafiğini bu kez İstanbul Valisi’ne şikayet edecek. Muhtar Gümüş, “Valiliğe vermek için mahalleli imza topluyor.”dedi.

Uzun zamandan beri yaşanan ölümlü kazalar nedeniyle bölge sakinlerinin korkulu rüyası olan Maden Mahallesi Nalbant Çeşme Caddesi için imza toplanmaya başladı. Mahalle Muhtarı Mehmet Gümüş, daha önce yola hız kesici konulması için dilekçe verdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nden olumlu cevap bulamayınca mahallelinin de isteği ile imza toplanmaya başladı. Muhtar Gümüş, bu kez dertlerini İstanbul Valisi’ne anlatmak üzere imza topladıklarını bildirdi.

ÜÇ DÖRT ÖLÜMLÜ KAZA OLDU

Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nun önünden geçen Nalbant Çeşme Caddesi’nin trafiğinin hayli yoğun olduğunu buna karşın bölgede yayalarında aynı yoğunlukta bulunduğunu hatırlatan Maden Mahallesi Muhtarı Gümüş, “Cadde üzerinde bir spor salonu var, oraya her gün gençlerimiz spor yapmak için gidiyor. Hayatları tehlikede. Cadde de araç yoğunluğu fazla ve sürücüler çok süratli. Üç dört ölümlü kaza yaşadık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne durumu defalarca bildirdim ancak hız kesici koyamayacaklarını trafik önlemi alınması gerektiği bildirildi.”diye konuştu.

İŞTE YAZILAN DİLEKÇE

Muhtar Gümüş, dilekçesinde tehlikeyi anlatırken şunları yazdı: “Sarıyer Maden Mahallesi Nalbant Çeşme Caddesi trafik açısından çok yoğun bir bölgedir. Cadde üzerinde vasıtalar çok süratli seyretmeleri neticesinde devamlı trafik kazası meydana gelmektedir. Allah korusun tedbir alınmadığı takdirde ölümlü kazalar meydana gelebilir. Bu nedenle bahse konu olan cadde üzerinde bulunan Gökkuşağı önüne ve 150 metre ilerisindeki Aydın Mobilya önüne olmak üzere 2 adet plastik hız kesici bariyer yapılmasını mahallem sakinleri adına saygılarımı arz ederim.”

HIZ KESİCİ OLMAZ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Yunus Emre Ayözen Muhtar Gümüş’ün talebine karşılık verdiği yazılı cevapta şöyle dedi: “Yerinde yapılan incelemede söz konusu yerlerde hız kesici yapılması ulaşım ve trafik uygun görülmemiş olup, Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili Trafik Yönetmeliği’nin 100. maddesine göre şehiriçi yollarda hız sınırı 50 kilometre olduğundan hız limitine uymayan araçlara yönelik bahsi geçen kavşak çevresinde kontrol ve denetimlerin yapılması gerekmektedir.”

İMZA TOPLANIYOR

Hız kesici konulmadığı gibi her hangi bir ciddi trafik önlemi de alınmadığını hatırlatan Muhtar Gümüş, “Hız kesici koyulmasını istiyoruz. Koyamayız diyorlar. O zaman trafik polisi koyun. Bu caddenin sürekli kontrol altında olması gerekiyor. Çünkü trafiği yoğun! Biz hız kesici için şu anda imza topluyoruz. Bu imzaları İstanbul Valili’ne vereceğiz. Buradan da bir sonuç alamaz isek bu kez topladığımız dilekçeleri Ankara’ya göndereceğiz. Gerekirse Cumhurbaşkanlığı’na müracaat edeceğiz. Çünkü tedbir alınmadığı takdirde daha çok canlar burada gidecek.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » »
2127 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.