Kenan Sofuoğlu, Dünya Rekoru Kırdı  

logo

Kenan Sofuoğlu, Dünya Rekoru Kırdı  

Kenan Sofuoğlu, Dünya Rekoru Kırdı   

Milli motorsikletçi Kenan Sofuoğlu, Kawasaki’nin yeni modeliyle 391 KM hız yaparak dünya rekoru kırdı.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda kazandığı zaferler ve şampiyonluklarla  Türkiye’yi dünya arenasında başarılı şekilde temsil eden  Kenan Sofuoğlu, 391 KM/S hız yaparak dünya rekoru kırdı.

Kawasakı’nin yeni modeliyle yarıştı

Türkiye’nin en başarılı sporcularından birisi olan, Dünya Supersport Şampiyonası’nda elde ettiği birincilikler ve şampiyonluklarla  Türkiye’yi temsil eden  Kenan Sofuoğlu dünya rekoru kırdı. Kawasaki Puccetti takımı adına yarışan  Kenan Sofuoğlu, geçtiğimiz yıl Supersport’ta  Japon temsilcisine şampiyonluk kazandırmıştı. Kawasaki’nin yeni ürettiği ve en hızlı model olan Kawasaki H2R modeline sahip olan Sofuoğlu, motosikletiyle 391 KM/S hız yaparak dünya rekorunun sahibi oldu.

En yüksek sürate ulaşan isim

Trafiğe kapalı alanda hız denemesi yapan Sofuoğlu, son hızının 400 KM/S üzerinde olduğu tahmin edilen motorla, her bir testte limitleri biraz daha zorlayarak rekor kırmaya çalıştı. İlk testlerde arka lastiklerde bazı ufak sorunlar yaşayan Sofuoğlu, son olarak saatte 391 KM hıza ulaşarak dünya rekorunu kırdı. Sofuoğlu, H2R ile dünya üzerinde en yüksek sürate ulaşan isim oldu.

Etiketler: » » »
1264 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.