Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikah şahidi..

logo

Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikah şahidi..

Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikah şahidi..

GBelediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikah şahitliğini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Nikah kıyıldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, genç çifte çocuk yapma konusunda öneride bulunup, “Onlar birbirini sevdiler. Belediye Başkanımız nikahlarını kıydı. Onlara şu kadar çocuk yapın demeyeceğiz. Arzu ettikleri kadar yapacaklar” dedi.

KILIÇDAROĞLU: “EVİN GERÇEK SAHİBİ KADINDIR”

Çifte mutluluklar dileyen Kılıçdaroğlu, çocuklarının Atatürkçü, laik, sosyal ve çağdaş olmalarının en büyük arzusu olduğunu belirterek, “Baktım imza sırasında damat ayaklarını çekti. Ama istediğin kadar çek. BHiç bir sonuç doğurmaz. Çünkü Temel’e sormuşlar, ‘nerelisin?’, diye, ‘valla henüz evlenmedim’, demiş. Cüzdanı gelin hanıma teslim ediyorum. Evin gerçek sahibi odur. Yuvayı dişi kuş yapar. Babanın heyecanını da anlıyorum. Bizler de heyecanlıyız. Mutlu olun. Güzel yaşayın. Bir ömür boyu mutluluğunuz devam etsin” dedi.

Konuşmasının ardından çifti tebrik eden Kılıçdaroğlu, aile cüzdanını geline verdi. Bu arada, gelin ile damat barışın simgesi olan iki beyaz güvercin uçurdu.

2000 KİŞİLİK ORGANİZASYON YAPILDI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızı Gülnazar Genç, iş adamı Ali
Aydoğan ile Sarıyer Korupark’ta düzenlenen törenle dünyaevine girdi. Genç ve Aydoğan ailelerinin akraba ve dostlarının Cyanı sıra siyaset, ve iş dünyasından da yüzlerce tanıdık simanın katıldığı tören için 2 bin kişilik organizasyon yapıldığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU GELİNCE İZDİHAN YAŞANDI

Nikah törenine Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanısıra CHP milletvekilleri ve iki ailenin yakınlarının da yer aldığı çok sayıda davetli katıldı. Kılıçdaroğlu tören alanına geldiğinde partililer tarafından ayakta alkışlanarak, karşılandı ve elini sıkmak ve fotoğraf çektirmek isteyenler nedeniyle izdiham yaşandı.

Genç çiftin nikahını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi kıydı. Nikah töreninde çiftin şahitliğini ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Devlet Bakanı Önay Alpago, Sarıyer Kaymakamı Ömer AKaraman, Fethi Önok ve Gündüz Gündoğan yaptı.

ŞÜKRÜ GENÇ HEYECANLANDI

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in nikah töreni başlamadan önce yaptığı konuşmada heyecanı sözlerine yansıdı, Genç, “Ben nikahlar kıyarken hiç heyecanlanmıyordum ama çok mutlu oluyordum. Ama bugün bir baba olarak ayrı bir heyecan içerisindeyim. Biraz burukluk var ama o burukluk daha büyük bir sevince yol açacaktır” dedi. Başkan Genç sözlerini bağlamak isterken heyecandan son kelimeyi getiremedi ve gülerek, “Olacak artık o kadar” dedi.

DCHP- AK PARTİ VE MHP’LİLERİN BULUŞTUĞU DÜĞÜN

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının düğün töreni aynı zamanda siyaset dünyasından farklı görüşlerin de buluşmasına yol açtı. CHP Milletvekillerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Meclis Üyeleri, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Cengiz Alp, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti Meclis Üyeleri Halilcan Arıkan, Yakup Güngör Mutlu, Fuat Bay, Cemil Özbalta, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, Meclis Üyeleri Osman Güloğlu, Abdullah Akkuş da törene katılanlar arasındaydı. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve beraberindeki grup törene Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayrılmasından sonra geldiler. Kısa bir süre oturan Özdemir ve arkadaşları gelin ve damada altın hediye edip, tören alanından ayrıldılar.

JKAYMAKAM VE DAİRE MÜDÜRLERİ DE KONUK OLDU

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ile kaymakamlığa bağlı daire müdürleri de Başkan Genç’in kızı Gülnazar’ın düğün töreninin davetlileri arasındaydılar. Törenin konukları arasında Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile birçok mahalle muhtarı, Sarıplatform Derneği Başkanı Mustafa Bakır, Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları Av. Necati Yıldırım ve Güner Şahin de bulunuyordu.

BELEDİYE PERSONELİ SEFERBER OLDU

Öte yandan düğün töreninde herhangi bir aksaklık yaşanmamsı için sarıyer Belediyesi personelinden pek çok kişi görevlendirildi. Zabıta Müdürü Semra Kartal tarafından Bahçeköy yolu girişine resmi kıyafetli zabıtalar dikilerek misafirlerin doğru yönlendirilmesi sağlandı. Ayrıca SAGEM’lerde görevli eğitmenler de davetlilerin rezerve edilen masalarını bulmaları için oluşturulan bilgiişlem masasından oturulacak masaların numarasını söyledi. Başkan Şükrü Genç misafirlerini kapıda karşılarken, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut ile Sarıyer Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun da konukların kendilerine ayrılan masalara oturması için yardımcı oldu.

(Tuncay DAĞLI)


5758 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.