Kazadaki Bentley, Sarıyer eski başkanının çıktı

logo

Kazadaki Bentley, Sarıyer eski başkanının çıktı

Kazadaki Bentley, Sarıyer eski başkanının çıktı

Sarıyer’de sabah saatlerinde kontrolden çıkan beton mikserinin çarptığı Bentley marka aracın sahibi Sarıyer Spor Kulübü’nün eski Başkanı ünlü işadamı Erdal Aksoy’un olduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde İstanbul Maslak’ta beton mikserinin devrilmesi sonucu meydana gelen feci kazada bir kişi hayatını kaybetti. Kazaya karışan otomobiller arasında Turcas Petrol’ün patronu ve Sarıyer Spor Kulübü’nün eski Başkanı Erdal Aksoy’un Bentley marka aracının da olduğu ortaya çıktı. Aracı büyük hasar gören Aksoy buna rağmen kazanın ardından yabancı misafirleriyle toplantısına yetişmek için tekrar yola çıktı. Yol boyunca kazayla ilgili bilgi almak için çalışanlarını aradı. Aksoy büyük tehlikeyi atlattıktan sonra işini aksatmadı. Yurt dışından gelen misafirleriyle bir otelde toplantıya girdi. Aksoy, “Kazayı ucuz atlattık. Burnumuz bile kanamadan çıktık. Şu anda bir toplantıdayım.” diye konuştu.

djjdkjfdkErdal Aksoy kimdir?

Erdal Aksoy, 1996 yılından beri Turcas Petrol A.Ş. ve bağlı ortaklıklarının Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Erdal Aksoy, aynı zamanda ilişkili firmalardan Aksoy Holding A.Ş., Conrad İstanbul Oteli (Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş.) ve PASHA Bank’ın Yönetim Kurulu Başkanı olup grup içi iştiraklerden Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Aksoy ayrıca TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Üyesi, TESEV’in (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi ve PODEM (Kamusal Politika ve Demokrasi Çalışmaları Merkezi) Kurucu Üyesi.

Daha önce Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Başkanlığı ile TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Erdal Aksoy, bir dönem Anavatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürüttü. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak 1965 yılında mezun olan ve İngilizce bilen Erdal Aksoy, evli ve iki çocuk babası.

Etiketler:
1962 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.