Kaymakamdan okul müdürlerine gözdağı..!

logo

Kaymakamdan okul müdürlerine gözdağı..!

Kaymakamdan okul müdürlerine gözdağı..!

3Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman 2013-2014 eğitim-öğretim yılının açılış töreninde yaptığı konuşmada okul müdürlerini, görevlerinden başka işlerle uğraşmamaları konusunda uyarıp, “uğraşanlar olursa affedici olmayacağız” diyerek de adeta gözdağı verdi.

Dün başlayan eğitim-öğretim yılı nedeniyle Hisarüstü Mahallesi’ndeki Türkan Şoray İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törene katılan Kaymakam Ömer Karaman, burada bir de konuşma yaptı. Karaman konuşması sırasında okul müdürlerine bazı uyarılarda bulunarak, “Okul müdürleri kendi işleriyle uğraşacak. Başka işlerle uğraşanlara affedici olmayacağız” dedi.

Karaman konuşmasında, mutluluğun elde edilen güzelliği sevebilmek olduğunu ve herkesin elde ettiği güzelliğin farkında olarak sevmesi gerektiğini belirtip, “Okul müdürüyse okul müdürü, öğretmense öğretmen, öğrenciyse öğrenci, okulunun, eğitim öğretimin ve konumunun değerini bilmelidir” diye düşünüyorum” diye konuştu.

Çok sayıda okul müdürünün katıldığı törende Kaymakam tarafından yapılan bu  konuşmanın, özellikle sendikal faaliyetlerde bulunan ve bazı toplumsal eylemlere katılan okul müdürü ve eğitimcilere yönelik bir uyarı olduğu şeklinde  algılandı.

1821 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.