Kaymakam Ömer Karaman'dan Bakçeköy Kız Konukevi’ne tam not

logo

Kaymakam Ömer Karaman’dan Bakçeköy Kız Konukevi’ne tam not

Kaymakam Ömer Karaman’dan Bakçeköy Kız Konukevi’ne tam not

AAASarıyer Kaymakamı Ömer Karaman daire müdürleriyle birlikte ilk kez ziyaret ettiği Bakçeköy’deki Kız Konukevi’ne tam not verdi. Karaman,’mükemmel’ olarak nitelediği konukevini hizmete sokan Sarıyer Belediyesi ve yöneticilerine teşekkür etti.

Kaymakam Ömer Karaman dün akşam saatlerinde beraberindeki İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman, Tarım Müdürü Yavuz Acar ve İlçe Müftüsü İbrahim Gemici ile Kız Konukevi’ne gitti. Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve konukevi görevlileri tarafından karşılanan Kaymakam Ömer MKaraman ile daire müdürleri, kısa bir süre müdür odasında birlikte oturup sohbet etti. Belediye Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar ile Bahçeköy’deki Lozan Mübadilleri Dernek Başkanı Hüseyin Sönmez’in de bulunduğu ortamda Başkan Yardımcısı Ayber konukevi ile ilgili bilgi aktardı.

KONUKEVİNİ GEZİP ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİLER

Kaymakam Ömer Karaman ve beraberindekiler daha sonra Adnan Ayber ve görevliler rehberliğinde konukevinin bazı bölümlerini gezdi. Kütüphane, öğrenci odaları ve yemekhaneyi gören Karaman bu sırada Okız öğrencilerle konuşup, konukevi ile ilgili düşünce ve görüşlerini öğrendi. Öğrenciler Kaymakam’a konukevinde kalmaktan memnun olduklarını, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını, yemek, temizlik, çamaşırhane gibi hizmetlerin aksatılmadan verildiğini ifade ettiler. Karaman ise Kaymakamlık olarak gereken desteği ve katkıyı vermeye hazır olduklarını belirtip, bir sorunları olduğunda kendilerine iletmelerini istedi.

ADNAN AYBER YEMEKTE BİLGİ VERDİ

NKaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Meclis Üyesi Mehmet Bayraktar, Kaymakamlık daire müdürleri ve öğrenciler daha sonra yemekhanede birlikte akşam yemeği yediler. Yemekte menü olarak piliç ızgara, bulgur pilavı, sütlaç, çorba ve ayran ikram edildi.

Yemekten sonra 120 üniversite öğrencisinin kaldığı konukevi ile ilgili bilgi veren Adnan Ayber 6 katlı binada 31 oda olduğunu, öğrencilerin odaları 4 ve 2’şer kişi olarak kullandıklarını söyledi. Ayber, “Konukevimizde temizlik sürekli yapılıyor. Öğrenciler kendi odalarında ders çalışabildikleri gibi kütüphaneden de 66yararlabiliyorlar. İster kendi bilgisayarları isterlerse bilgisayar odasındaki cihazları kullanarak internete girebiliyorlar. Banyolarda sürekli sıcak su bulunuyor. Çamaşır odası, ütü odası, valiz odası gibi yerler her zaman kullanıma açık ve temiz tutuluyor. Konukevimiz öğrencilerimizin güvenliği için 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşanmadı. Bahçeköy halkı çocuklarımıza sahip çıktı, onlar da bizlerin başını eğecek hiçbir olumsuz davranışta bulunmadı. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

FBAŞKAN GENÇ SONRADAN KATILDI

Bu arada yemek sırasında Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Belediye Meclisi Başkanvekili Hüseyin Coşkun da gruba katılarak öğrencilerle birlikte yemek yiyip, sohbet etti. Kaymakam Ömer Karaman ise konukevine ilk kez geldiğini ve Sarıyer’de böyle bir kız konukevi olduğunu bilmediğini söyledi. Karaman verilen hizmetten dolayı Sarıyer Belediyesine teşekkür ederken, öğrencilere bir baba şefkatiyle yaklaşıp, her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Yardımcısı IAdnan Ayber’e özellikle teşekkür ettiğini belirtti.

Başkan Şükrü Genç de yaptığı konuşmada belediye olarak üniversite öğrencilerinin barınma sorununa bu şekilde bir çözüm getirmekten mutlu olduklarını, olanaklar uygun olursa bir de erkek öğrenci konukevi yapmak istediklerini belirtti.

Arkadaşları adına konuşma yapan bir öğrenci ise verilen hizmet nedeniyle teşekkür edip, konukevinde hiçbir sorun yaşamadan barındıklarını söyledi.

 

1990 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.