Kayıp olduğu belirtilen engelli vatandaşın denizden cesedi çıktı

logo

Kayıp olduğu belirtilen engelli vatandaşın denizden cesedi çıktı

Kayıp olduğu belirtilen engelli vatandaşın denizden cesedi çıktı

5Kayıp olduğu gerekçesiyle Sarıyer emniyetinde kaydı olduğu belirtilen 30 yaşındaki engelli Duran Gül’ün bugün denizde cesedi bulundu.

Sarıyer Belediyesi Sağlık Müdürlüğü binası ile kazıklı yol arasındaki deniz yüzeyinde cesedi gören vatandaşlar emniyet birimlerine haber verdi. Saat 14:00 sıralarında fark edilen cesedin denizden çıkarılması için polis çevrede önlem alırken, olay yeri inceleme ekibi, itfaiye ve deniz polisi de geldi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber de cesedin bulunduğu yere gelip bilgi aldı.

ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ TAŞIMA KARTI ÇIKTI

1Polisi ve yapılan çalışmayı gören meraklı vatandaşlar olay yerinde kalabalık oluştururken, deniz polisinden iki görevli cesedi kıyıya çekmek için suya girdi. Meraklı bakışlar altında Gemi Kurtarma İstasyonu önüne çekilen Duran Gül’e ait cesedin üzerinden İBB tarafından engelli vatandaşlara verilen ücretsiz İETT kartı çıktı.

Ceset cenaze aracı ile Adli Tıp’ba kaldırılırken, Duran Gül’ün intihar mı ettiği yoksa kazayla mı denize düştüğünün tespiti için soruşturma başlatıldı.

Bu arada bazı vatandaşlar Duran Gül’ün Büyükdere civarında yaşayan biri olduğunu ve iki günden beri ortalarda görünmediği için emniyete bilgi verildiğini söyledi. Gül’ün iki gün önce kutlanan Dünya Engelliler Günü’nde kaybolmasının da ilginç bir tesadüf olduğu belirtildi.


5058 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.