Katılımcı gençlik için özel proje; “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun”

logo

Katılımcı gençlik için özel proje; “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun”

Katılımcı gençlik için özel proje; “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun”

635127858382661276Sarıyer Belediyesi’nin lojistik destekte bulunduğu “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun” projesinin Sarıyer bölgesi açılış toplantısı, Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’de yaşayan gençliğin katılımcılığının önündeki engelleri tespit etmeye ve çözüm odaklı politikalar üretmeye yönelik çalışmaları içeren projede danışma kurulu üyeliğini yapan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Göreve geldikleri günden itibaren üniversitelerle çok yakın işbirliği içerisinde çalışmayı kendilerine ilke edindiklerini belirten Özdemir, 635127858241795082bu bağlamda birçok üniversiteyle ortak projeler geliştirdiklerini söyledi. Kurmuş oldukları Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Birimi’nin hedefinin Sarıyer’i bir dünya kenti yapmak ve dünya markası bir Sarıyer inşa etmek olduğunu söyleyen Seçkin Özdemir, özellikle kadınları, çocukları ve gençleri ön plana çıkaran projelere imza attıklarını ifade etti. “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun” projesine de ortak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını belirten Özdemir; “Hayallerimizi gerçekleştirmek için doğru stratejiler ortaya koyup somut sonuçlar almamızı diliyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

NELİH AKAY; “AMACIMIZ; AB ÜYELİK SÜRECİNDEN MÜMKÜN OLDUĞU KADAR YARARLANABİLMEKTİR”

635127858327125988“Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun” adlı projenin danışmanlığını yürüten Nelih Akay ise, Avrupa ile bağlantılı tüm projelere sadece AB’ye giriş süreci açısından bakmak yerine, kendimiz, gençlerimiz ve ülkemiz için yararlanabileceğimiz projeleri atlamamak adına bu süreci en doğru ve akılcı bir şekilde kullanmakta büyük fayda olduğunu söyledi.

Akay ayrıca proje hakkında katılımcıları bilgilendirerek, proje süresince izlenmesi gereken yol haritası hakkında görüşlerini belirtti. Katılımcıların soru ve görüşlerini de dinleyen,  Akay, Sarıyer Belediyesi’ne ve Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Birimi personeline teşekkürlerini sundu.635127857935727006

İstanbul İsveç Başkonsolosluğu’nun desteği, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin uygulayıcılığında yürütülen “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun” projesinin Sarıyer Bölgesi açılış toplantısına Sarıyer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü İzzettin Büyükyılmaz, medya temsilcileri ve birçok farklı üniversiteden ve bazı sivil toplum kuruluşlarından gençler katıldı. 

Projeyi yakından takip etmek ve gönüllü gençlerden biri olmak isteyenlerin www.liderhayaller.com ve sosyal paylaşım ağları üzerinden Lider Hayaller sayfalarını inceleyebilecekleri belirtildi.

1615 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

Katılımcı gençlik için özel proje; “Bırakın Hayallerimiz Lider Olsun”” için 1 yorum

  1. sarıyerli : diyor ki:

    İyide katılımcı gençlik deniyor, salonda her yer bom boş katılımcılarında birçoğu belediye personeli ne kadar da iyi bir organizasyonmuş yine belediye ii çalışmış