‘KATAKULLİ’ SON KEZ OYNUYOR

logo

‘KATAKULLİ’ SON KEZ OYNUYOR

‘KATAKULLİ’ SON KEZ OYNUYOR

Sarıyer Belediyesi tarafından Ramazan kapsamında düzenlenen ‘Mahallelerde Tiyatro Şenliği’ bu akşam son buluyor. Şenlik kapsamında oynanan ‘Katakulli’ Kilyos’da son kez sahneye çıkacak.

Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu tarafından 2009 yılından beri her Ramazan ayı düzenlenen Mahallelerde Tiyatro Şenliği, Sarıyerli tiyatro severlere bu akşam veda ediyor. 29 Mayıs da Darüşşafaka Yaşam Evi’nde başlayan tiyatro şenliği Ramazan boyunca birçok mahallede yoğun ilgi ile izlendi.

‘KATAKULLİ’ 1920’Lİ YILLARDAKİ HİKÂYEYİ ANLATIYOR

Anadolu Tiyatro Ödülleri “En İyi Festival Ödülü” ve XVII. Direklerarası Seyircileri “Jüri Özel Ödülü” sahibi Mahallelerde Tiyatro Şenliği’nin bu sene ki oyunu ‘Katakulli’ 1920’lerin başında geçen bir hikâyeyi anlatıyor. Çiftlerin resmi nikâhla evlenmediği zamanlarda, bir kenar mahalle delikanlısı olan Ali Osman’ın parayı bulmak için yaptığı türlü oyunları konu alan oyunu, 7’den 70’e tüm Sarıyerliler çok sevdi.

21.30 DA KİLYOS’DA

Oyun bu akşam 21.30 da Kilyos Muhtarlık yanında seyirci ile buluşacak. Tiyatro öncesi ücretsiz patlamış mısır da dağıtılacak olan etkinlikte, tiyatro severler keyifli anlar geçirecek.

KAYNAK: ‘KATAKULLİ’ SON KEZ OYNUYOR

Etiketler: » » » » » » » » » »
663 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.