KASTAMONULULAR’DAN ANLAMLI PAZAR

logo

KASTAMONULULAR’DAN ANLAMLI PAZAR

KASTAMONULULAR’DAN ANLAMLI PAZAR

Sarıyer Kastamonulular Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği 15 günde bir düzenlediği ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ bu kez hayırlı bir iş için açıldı. Dernek bahçesindeki pazarda çeşit çeşit yöresel ürünler satışa sunulurken, elde edilen gelirle 2017-2018 Eğitim ve Öğretim sezonunda öğrencilere burs verilecek.

Sarıyer Kastamonulular Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ etkinliği düzenliyor. Dernek bir süreden beri her 15 günde bir düzenlediği etkinlikte Kastamonu’nun organik ürünlerini tüketici ile buluşturuyor. Dernek Başkanı Melek Kaya, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Sezonu’nda elde edilen gelirlerden öğrencilere burs vereceklerini de söyledi.

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ’TE KATILDI

Kastamonulular Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ etkinliğine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı. Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ile birlikte programa katılan Başkan Genç’e yöresel ürünler ikram edildi. Banduma, gözleme ve etli ekmek yiyip çay için Başkan Şükrü Genç, Kastamonu’nun kurtuluş mücadelesinde yeri ve önemi üzerinde durdu. Kastamonu yöresine ait ‘Kağnı’nın milli mücadelede büyük bir yer tuttuğunu belirten Genç, “Milli Mücadelede cepheye bütün silahları kağnılarla taşımışlar.”dedi. Kastamonu’nun böyle tarihi ve kültürel yönlerini araştıran bilgilerin derlenip kitaplaştırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Genç, derneğin bu yönde yapacağı çalışmalara destek olacağını söyledi.

HEPSİ KASTAMONU’YA HAS HEPSİ ORGANİK

Hafta sonunda Derneğin Eski Sular Yolu Caddesi No:8/1’deki binasının bahçesine kurulan Yöresel Ürünler Pazarı’nda Kastamonu yöresine ait pastırmadan sucuğuna, siyez bulgurundan banduma yufka ve tavuğuna kadar, bal, çekme helva, kızılcık şerbeti gibi daha bir çok ürün tüketici ile buluştu. Dernek Başkanı Melek Kaya, ‘Sağlığınızı değil paranızı yiyin’ sloganı ile yola çıkarak yöresel ürünler pazarını oluşturduklarını belirtti. Kaya, “Bir amacımızda buradan elde edeceğimiz gelirle 2017-2018 eğitim yılında öğrencilere burs vermek. Dernek olarak eğitime katkıda bulunmayı kendimize görev edindik.”dedi.

http://www.sariyerposta.com

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
756 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.