KARAARSLAN İDDİANEMESİ KABUL EDİLDİ!

logo

KARAARSLAN İDDİANEMESİ KABUL EDİLDİ!

KARAARSLAN İDDİANEMESİ KABUL EDİLDİ!

Bugün öğleden sonra Sarıyer Belediyesi’ne danışmanlık yapan halen Hatay Cezaevi’nde tutuklu bulunan Erkan Karaarslan hakkında hazırlanan iddianamenin mahkeme tarafından kabul edildiği ileri sürüldü.

FETÖ’den tutuklu bulunan Sarıyer Belediyesi danışmanlarından Erkan Karaaslan hakkında iddianamenin hazırlanıp, mahkemeye sunulduğu ve kabul edildiği ileri sürüldü. CE ajans haber portalının haberine göre bugün öğleden sonra saat 15,30’da söz konusu iddianeme kabul edildi. Haberde, “Sarıyer Belediye Başkanı  Şükrü Genç’in sahip çıkıp kefil olduğu Erkan Karaarslan ve diğer sanıklar hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.”denildi.

İŞTE İDDİANEMENİN DETAYLARI

Haber’de iddianamenin detaylarına yer verilirken “Halen Hatay Cezaevi’nde tutuklu bulunan Erkan Karaarslan ve diğer sanıklar hakkında hazırlanan 129 sayfalık iddianame mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.”bilgisi verildi. Haberde şunlar kaydedildi: “Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 129 sayfalık iddianamede sanıklar hakkında 3 şikayetçinin bulunduğu, çok sayıda tanık ve gizli tanık ifadelerinin yer aldığı ve sanıklar üzerinde 1 ABD doları bulunduğu, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Fetullah Gülen ile görüştükleri ve birlikte çekilmiş fotoğraflarının bulunduğunun, bylock programları kullanıldığına ilişkin belgeler, TC. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün terör raporu, yer aldığı ve sanıklar Erkan Karaarslan, mali hizmetler ve destek hizmetleri daire başkanı Tevfik Dinçer ve Genel Sekreter Haluk Tunçsu’nun ihalelerde fesat karıştırmak ve edimin ifasına fesat karıştırmak suçu işlediklerine dair soruşturma dosyasını ve FETÖ örgütüne para aktarıldığına dair belgeler, bilgiler, bulgular ve tanık ifadelerini inceleyen mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar hakkında 2016/22 esas sayılı dosya ile FETÖ/PDY kapsamında dava açılmasına karar verdi.”

sukru-genc-3-1FETO/PDY İLE BAĞLANTISI KESİNLEŞTİ.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’nın şüpheli Erkan Kararslan’ın FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak ve terörizmin finansmanın önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet suçu işlediği gerekçesi ile 6415/4-1md ve Türk Ceza Kanunu’nun 314/2 md, 53.md ve 63.md hükümleri gereği cezalandırılmasını talep ettiği öğrenildi.

NE YAPACAĞI MERAK KONUSU

Bu arada Sarıyer Posta’ya Erkan Karaaslan ile ilgili olarak yaptığı söyleşide “Bu arkadaşın böyle bir yapının içinde olduğuna ihtimal vermiyorum. Kişisel görüşüm. Ve zaten böyle bir problem varsa bizim çalışmayı sürdürmemiz mümkün değil. Varsa bize de söylesinler. ”diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in iddianamenin ardından ne yapacağı merak konusu oldu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
2224 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.