KAR PERŞEMBE GÜNÜ İSTANBUL’U TERK EDECEK

logo

KAR PERŞEMBE GÜNÜ İSTANBUL’U TERK EDECEK

KAR PERŞEMBE GÜNÜ İSTANBUL’U TERK EDECEK

 

Cuma gününden beri yoğun kar yağışı etkisi altında olan İstanbul’da bugün karla karışık yağmur yağacak. Kar İstanbul’u perşembe günü yavaş yavaş terk edecek.

Meteroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege , Batı Akdeniz, İç Anadolunun güney ve batısı, Batı Karadeniz ‘in batısı, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Artvin, Mersin ve Adana çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Günlerdir yoğun kar yağışının görüldüğü İstanbul’da bugün karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul ‘da ana arterler açık, ara sokaklarda ise kar birikintileri ve buzlanma görülüyor.

Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Muğla, Antalya ve Mersin’in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimleri, Antalya ve Mersin’in iç ve yüksek kesimleri (Rakımı 800 metre ve üzeri olan yerler), Isparta, Burdur ile Konya’nın güneybatı ve Karaman’ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
375 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.