KAPTANOĞLU: “BİZİM NE EKSİĞİMİZ VARDI?”

logo

KAPTANOĞLU: “BİZİM NE EKSİĞİMİZ VARDI?”

KAPTANOĞLU: “BİZİM NE EKSİĞİMİZ VARDI?”

Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na samimi açıklamalarda bulundu. Kaptanoğlu, derneklerin siyasi partilerin etkisi altına girdiğini söyledi.

Siyasi hayatında birçok önemli olay yaşayan eski siyasetçi Kaptanoğlu, Sarıyer Posta gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Kaptanoğlu, uzun yıllar yerel siyasetin içinde olduğunu ve CHP ve DSP’nin ilçe başkanlıklarını yaptığını belirterek, “Bülent Ecevit gibi bir devlet adamının siyaset okulunda okudum. 22 yıl önce Ecevit’in belediye başkan adayı oldum, hep ihtiyaç duyulduğunda göreve çağrıldım” diye konuştu. Siyasetten bireysel anlamda istediğini alamadığını aktaran Kaptanoğlu, “DSP’ye emek verdiğim yıllarda kapıdan geçen milletvekili oldu. ‘Bizim ne eksiğimiz vardı’ diye kendimi sorguluyorum” dedi. Kaptanoğlu, Ecevit ve İsmail Cem gibi devlet adamlarının itibar ettiği bir insan olmaktan gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

“BİRLİK BERABERLİK İÇİN ÇİMENTO GÖREVİ YAPTIM”

Kaptanoğlu, kendisinin DSP’den belediye başkan adayı olduğu dönemde babasının CHP’ye oy verdiğini söyleyerek, “Bu benim için oldukça gurur verici bir şeydir. Dolayısıyla ben, babamı geçemedim. CHP’deki beş yıllık meclis üyeliği ve Başkan Vekilliğim de benim için gurur vesilesidir” şeklinde konuştu. Başkan Vekilliği döneminde beş sene boyunca çalışma arkadaşlarına oldukça yardımda bulunduğunu aktaran Kaptanoğlu, “Birlik beraberlik için çimento görevi yaptım. Beş yıllık dönemde, dört yıl Denetim Komisyonu Başkanlığını üstlendim. Son dönem komisyon çalışmamız aleyhimize ihanet algısı olarak değerlendirildi. Oysa içerideki fitneciler Şükrü Genç başkanı kışkırttı. Bu durumu Şükrü başkana karşı yapılan bir hareket gibi gösterdiler. Son 20 yıllık denetim raporlarının hepsi siyasi raporlardır” ifadelerini kullandı.

 “SİYASET YAPMAK İSTEYENLER PARTİLERİNDE GÖREV YAPMALI”

Kaptanoğlu, kendilerinin bir siyasi dernek olmadığının altını çizerek, “Hepimizin bir siyasi kimliği var; ancak siyaset yapmak isteyen arkadaşlarımıza partilerinde görev yapmalarını tavsiye ediyoruz. Biz mahalli bir derneğiz. Mahalli sorunlarımızın çözümünde belediyemizle işbirliği yapabiliyoruz. Geçmişteki üç Belediye Başkanımız ve 60’a yakın Belediye Meclis Üyesi, Sarıyerliler Derneği üyesi olarak kendi partilerinde temsilen görev aldı” şeklinde konuştu.

 “SEÇİM ZAMANI SİYASİ PARTİLERE TESLİM OLUYORLAR”

Kültür ve sosyal amaçlı derneklerinin tüzüklerinin dışına çıkmazsa daha uzun ömürlü olacaklarını söyleyen Kaptanoğlu, “Yaptığım tespitlere göre, özellikle hemşehri dernekler, seçim zamanı siyasi partilere teslim oluyorlar. Dolayısı ile umduklarını bulamıyorlar” diyerek sözlerini bitirdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
1251 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.