KADER SARIYER'DE TEDAVİ OLACAK!

logo

KADER SARIYER’DE TEDAVİ OLACAK!

KADER SARIYER’DE TEDAVİ OLACAK!

Doğuştan iki eli olmayan ve bir ayağını da protezle kullanabilen ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı’nın gazetelere yansıyan dramına Sağlık Bakanı Recep Akdağ sahip çıktı. Akdağ, tedavi masrafları Bakanlık tarafından karşılanacak Kader’i Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’ne yönlendirdi!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, doğuştan iki eli olmayan ve bir ayağını da protezle kullanabilen ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı’nın tedavisi, Sarıyer’de Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’nde yapılacak.

kader-kalayci1SAĞLIK BAKANLIĞI SAHİP ÇIKTI

Geçtiğimiz gün gazetelere yansıyan 11 yaşındaki Kader Kalaycı’nın dramı karşısında Sağlık Bakanı Recep Akdağ harekete geçti. Bakanlık tarafından masrafları karşılanacak olan doğuştan iki eli ve bir ayağı olmayan, protezle hayatını sürdürmeye çalışan Kader Kalaycı, Baltalimanı Hastanesi’ne yönlendirildi.

Baba Hüseyin Kalaycı, 11 yaşındaki kızının tedavisini Sağlık Bakanlığının üstlendiğini belirtti. Kader’in yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesine yatırılacağını ifade eden Kalaycı, “Kızımın doğuştan 2 eli yok. Sol ayağı sağ ayından kısa olduğu için 1 yaşından itibaren protezle yürümeye başladı. Son 1 yıldır kızım yürümekte çok zorluk çekiyor. Sabah okula gittiğinde gün boyu protez ayağını yara yapıyor. Akşam eve geldiğinde ağrıları olduğu için uyumakta çok zorluk çekiyor.”dedi.

BAKANLIK BALTALİMANI’NA EMANET ETTİ!

kaderrrBasında çıkan haberlerin ardından Sağlık Bakanlığından yetkililerin aradığını anlatan Hüseyin Kalaycı, “Kader’in durumunu sorarak, tedavisiyle ilgileneceklerini söylediler. Yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesine yatarak, protezli ayağından ameliyat olacak. İnşallah kızım ameliyattan sonra protezli ayağını daha rahat kullanabilecek” diye konuştu.

Kızının elleri olmadığı için yazı yazamadığını söyleyen Baba, “Bununla ilgili de yetişkin olduğu zaman biyonik el takılacağı söylendi. Tek hayalimiz, kızımın arkadaşlarıyla oynaması ve ellerini rahatlıkla kullanabilmesidir. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a ve bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1030 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.