JANDARMA’NIN 'KÜÇÜK MELEKLER'İ SARIYER'E GELDİ!

logo

JANDARMA’NIN ‘KÜÇÜK MELEKLER’İ SARIYER’E GELDİ!

JANDARMA’NIN ‘KÜÇÜK MELEKLER’İ SARIYER’E GELDİ!

İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan “Küçük Melekler” projesi kapsamında çocuklara yönelik cinsel istismarın önlenmesi amacıyla uzmanlar tarafından  Veysel Vardal Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda, öğrencilere bilgilendirme yapıldı.

veysel-vardarİstanbul İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan “Küçük Melekler” projesi kapsamında çocuklara yönelik cinsel istismarın önlenmesi amacıyla uzmanlar tarafından görme engelli öğrencilere bilgilendirme yapıldı.

VEYSEL VARDAL GÖRME ENGELLİLER OKULUN’DA SEMİNER

İstanbul Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği ile koordineli Sarıyer Veysel Vardal Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda, sosyal hizmetler uzmanı, adli tıp teknikeri ve psikologlar tarafından yapılan bilgilendirmede, çocukların yaşına uygun cinsel bilgiyi alması, bedenini tanıması, iyi ve kötü dokunuşu ayırabilmesi gibi konular anlatıldı.

TEHLİKE ANINDA 155 veya 156’yı ARAYIN

İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri ise çocuklara herhangi bir şekilde kendilerini tehlikede hissettikleri durumda, 155 Polis İmdat Hattı veya 156 Jandarma İmdat Hattını araması gerektiğini söyledi. Çocuklarla beraber uygulamalı olarak 156 Jandarma İmdat Hattı arandı.

Sunumun ardından çocuklara Braille alfabesi baskılı suluk hediye edildi.

KÜÇÜK MELEKLER

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Kadın Kısım Amirliğinde görevli Astsubay Üstçavuş Eda Bayar, yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne istinaden her yıl 20 Kasım’da kutlanan “Evrensel Çocuk Hakları Günü” kapsamında, çocuklara yönelik cinsel istismarın önlenmesi amacıyla “Küçük Melekler” projesini hazırladıklarını söyledi.

Proje kapsamında İstanbul’da jandarmanın sorumluluk bölgesinde bulunan 100 ilk ve ortaokuldaki öğretmen, öğrenci ve velilere çocuk istismarı hakkında bilgilendirme yapıldığını ifade eden Bayar, “Bu proje, cinsel istismarın önlenmesi çalışmaları kapsamında son derece önemlidir.” dedi.

NE YAPACAKLARINI ÖĞRETİYORUZ

Öğrencilere bilgilendirme yapan Sağlık Bakanlığı Çocuk İzlem Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı İclal Nergiz de İl Jandarma Komutanlığı tarafından projeye Çocuk İzlem Merkezi’nin de dahil edildiğini söyleyerek, “Proje kapsamında, öğrencilere özel bölge tanımlamaları ve bu özel bölgelere dokunma veya dokunmayı istememe gibi durumlarda ne yapacaklarını öğretiyoruz.” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1194 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.