İŞTE ZEKERİYAKÖY'ÜN BİRİM DEĞERİ

logo

İŞTE ZEKERİYAKÖY’ÜN BİRİM DEĞERİ

İŞTE ZEKERİYAKÖY’ÜN BİRİM DEĞERİ

2018 yılı itibariyle geçerli olacak emlak vergisi kapsamında birim değerler yeniden tespit edildi. Bu tespitlere göre Sarıyer’deki Zekeriyaköy bölgesinin değer artışları yüzde 257 oranını buldu.

Karar’da yer alan habere göre, 4 yılda bir yenilenen birim değerleri tekrar tespit edildi. Değer tespit komisyonunun yaptığı çalışma sonucu sokak sokak belirlenen bu değerler 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak. 2018’in emlak vergileri de bu yeni belirlenen değerler üzerinden işlem görecek. Belediyeler tarafından yapılan bu tespitler 2010 yılındaki değerleri neredeyse 9’a katladı. İstanbul’da artış oranları yüzde 700’leri aştı.

“ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ FAKTÖRÜ VAR”

Villa bölgesi olarak bulunan Zekeriyaköy’de bu değer artışları yüzde 257 oranlarını gördü. Akçaağaç ile Aksöğüt sokaklarındaki metrekare birim değerleri 420 liradan bin 500 liraya çıktı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, Zekeriyaköy ile Arnavutköy’de değer artışlarının çok fazla olduğunu belirtti. Bu bölgelerin Kanal İstanbul ve üçüncü köprüden dolayı çok kıymetli olduğunu kaydeden Erilkun, Arnavutköy’de de Sazlıdere ve Haraççı kesimlerinin oldukça kıymetli olduğunu vurguladı.

 

Etiketler: » » » » » » »
1461 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.