İSTANBUL'UN 85 YERİNDEN DENİZE GİREBİLİRİZ

logo

İSTANBUL’UN 85 YERİNDEN DENİZE GİREBİLİRİZ

İSTANBUL’UN 85 YERİNDEN DENİZE GİREBİLİRİZ

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, İstanbul’un 85 noktasının yüzme alanı olarak belirlendiğini duyurdu. Peki Sarıyer’in hangi noktaları yüzmek için uygun?

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, Avrupa Birliği mevzuatıyla da uyumlu olarak yapılan incelemeler sonucu İstanbul’un 85 noktasını yüzme alanı olarak belirledi. İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, yaptığı açıklamada, yüzme alanları olarak adlandırılan plajların İl Yüzme Suyu Komisyonunca belirlendiğini ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce izlendiğini anlattı.

“SAĞLIĞIMIZ İÇİN YÜZME ALANLARI DIŞINDA Kİ ALANLARI TERCİH ETMEYELİM”

Yüzme alanının belirlenme kriterlerine değinen Güner, “Yüzme alanları belirlenirken yüzücü sayısı, yüzme alanının çevresi ve bu alanda deşarjların bulunup bulunmadığı, güvenlik tedbirleri gibi hususlar göz önünde bulundurulmaktadır. Bu nedenle halkımızın, İl Yüzme Suyu Komisyonunca belirlenmiş ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunca yayınlanmış yüzmeye açıkça izin verilen veya yüzmenin yasaklanmadığı alanları tercih etmesi, sağlık ve güvenlikleri açısından büyük önem arz ediyor.” ifadelerini kullandı.

SONUÇLAR İNTERNET SİTESİNDE YER ALIYOR

Analiz, anlık değerlendirme ve sezon sonu sınıflandırma sonuçlarına Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ‘http://yuzme.saglik.gov.tr/’ adresli internet sitesi aracılığıyla ulaşabiliyoruz. Yüzme alanlarını kullanacak vatandaşlar sitede verilen bilgilere göre hareket etmeliler.

SARIYER’DE 8 TANE YÜZME NOKTASI VAR

Peki Sarıyer’de ki yüzme alanları nereler? Sarıyer Postası olarak, sınıflandırma sonuçlarını inceledik ve Sarıyer’de ki yüzme noktalarını çıkardık. Sarıyer’de 8 tane yüzme noktası belirlenmiş. Bu yüzme noktaları şuralar; Demirciköy Dalya plajı, Demirciköy Uzunya Plajı, Rumeli Feneri Koyu Plajı, Rumeli Kavağı Plajı, Tarabya Plajı, Kilyos Plajı, Gümüşdere Plajı, Kısırkaya Plajı.

KAYNAK: İSTANBUL’UN 85 YERİNDEN DENİZE GİREBİLİRİZ

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
1314 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.