İSTANBUL’DA ZEYBEK SESLERİ, Sarıyer Posta Gazetesi

logo

İSTANBUL’DA ZEYBEK SESLERİ

İSTANBUL’DA ZEYBEK SESLERİ

Olağan Kurultayını 3-4 Şubat tarihinde yapacak olan CHP’de İstanbul Kongresi 13 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Erken seçim hesapları gölgesinde yapılacak kongrede, İstanbul İl Başkanlığı için Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in adı geçiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, kongre tarihini netleştiren ilk parti oldu. 36. Olağan Kurultayını 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapacak olan CHP’nin İstanbul İl Kongresi 13 Ocak 2018’de yapılacak. Kulislerden edinilen bilgiye göre CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ı gözden çıkaran Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da yeni arayışa girdi. İl başkanlığı için, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu isimleri konuşuluyor.

ERKEN SEÇİM HESAPLARI

Kulislerde, Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” gerekçesiyle başlattığı partisindeki belediye ve teşkilatlara yönelik değişimin de erken seçim göstergesi olduğu konuşuluyor. Yerel seçimlerde her zaman daha düşük oy alan AK Parti’nin, seçmende moral bozukluğu yaratmamak için genel ve başkanlık seçimini öne alacağı iddiaları güçlendiriyor. CHP Genel Merkezi de bu gelişmeler ışığında,  2018 hesaplarını olası bir erken genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimine göre yapıyor.

Normal şartlarda yerel seçimler Mart 2019’da, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri ise 3 Kasım 2019’da yapılacak.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1063 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.