İSPARK, TRAFİĞİ CEHENNEME ÇEVİRDİ, Sarıyer Posta

logo

İSPARK, TRAFİĞİ CEHENNEME ÇEVİRDİ!

İSPARK, TRAFİĞİ CEHENNEME ÇEVİRDİ!

 

Trafik sorunuyla sık sık gündeme gelen Sarıyer merkezde, trafik çilesi boyut atladı. İSPARK, kanunu ihlal ederek Dereboyu Caddesi’nde trafik yönünün dikine araç park yeri inşa etti. Bölge trafiğini adeta felç olurken, halk canından bezdi.

İSPARK, 2918 sayılı trafik kanununun 61/1L bendini hiçe sayarak Sarıyer Dereboyu Caddesi’nde trafik yönünün dikine araç park yeri inşa etti. Araçların park yerini kullanmasıyla, zaten yoğun yaşanan trafik kabusu adeta misline katlandı. Vatandaşları çileden çıkaran muazzam trafik, neredeyse günün her saati aynı yoğunlukta devam diyor. Trafik nedeniyle gerginleşen sürücüler arasında her an kavgaya varan tartışmalar yaşanıyor. Bölge esnafı başta olmak üzere Sarıyer halkı hem oluşan trafikten hem de araç ve korna sesinden bıkmış durumda.

AMBULANSLAR GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAMIYOR

İSPARK’ın uygulamasından en fazla olumsuz etkilenen yerlerin başında Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi geliyor. Caddedeki araç yoğunluğu dolayısıyla ambulansların giriş-çıkış yapmaları uzun dakikalar alırken, bu durum acil tedavi bekleyen yaralı ve hastalar için hayati bir risk oluşturuyor.

ŞİKAYETLER DİKKATE ALINMIYOR

Konuyla ilgili şikayetlerini defalarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini ancak çözüm alamadıklarını belirten bölge esnafı, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurduklarını, ancak yine sonuç alamadıklarını anlattılar.

HALK ACİL ÇÖZÜM İSTİYOR

“2918 sayılı trafik kanununun 61/1L bendine göre trafik yönünün dikine araç parkı yasaktır” kuralının ihlal edildiğini dile getiren vatandaşlar, “İSPARK, resmi bir kurum ve trafik kuralını dikkate almadan insanları mağdur ediyor. Sarıyer merkezde kanunu hiçe sayan bu uygulama ciddi sorunlar doğuruyor” diyerek yetkililerden bu duruma acil çözüm bulmalarını talep ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
1237 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.