İSKİ’nin sorumsuzluğu

logo

İSKİ’nin sorumsuzluğu

İSKİ’nin sorumsuzluğu

Sarıyerliler için “Boğaz keyfi” tam bir kabusa dönüşüyor. Artık alıştığımız görüntü kirliliğinin dışında lağım sularının arıtılmadan denize boşaltılmasıyla insan ve çevre sağlığını ciddi bir şekilde tehdit ediyor.

 

sarıyerr Her fırsatta İstanbul’un atık su ile ilgili problemlerini çözdüklerini ve deniz kirliliğinin sıfır seviyesine geldiğini iddia eden İSKİ, Sarıyer’de denize dökülen ve vatandaşların sağlığını tehdit eden atık sularla ilgili sessizliğini koruyor.  Boğaz’ın incisi olarak adlandırılan Sarıyer, yıllardan bu yana lağım ve atık sularlın denize dökülmesi sorunuyla mücadele ediyor.

Garipçe ve Rumelifeneri’nde de durum içler acısı

Sarıyer’in kuzey tarafında kalan Garipçe ve Rumelifeneri’nde alt yapı sorunu bir türlü çözülmüyor. Alt yapının yetersiz oluşu nedeniyle denize akan atık sular. Birçok hastalıklara davetiye çıkarıyor. Defalarca İSKİ’ye yapılan başvurular da hala bir çözüm yok.

Topbaş, sözünü tutamadı

IMG_38242014 yerel seçimler öncesinde basına yaptığı açıklamalarda sorunun çözüleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Benim dönemimde 73 kilometre daha ıslah edildi. Böylece toplam 276 kilometre uzunluğunda dere ıslahını tamamladık. Geri kalan kısmını da 2015 yılına kadar tamamlayacağız” demişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen Topbaş’ın Sarıyer’ el atmaması tepkilere neden oluyor.

 

Etiketler: » » » » » » »
1700 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.