Sarıyer Belediyesi'nde işçi eylemi

logo

Sarıyer Belediyesi’nde işçi eylemi

Sarıyer Belediyesi’nde işçi eylemi

Sarıyer’de işten atılan bir grup işçi, Sarıyer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nü işgal etti.

Öğle saatlerinde müdürlük binası önüne gelerek yetkililerle görüşmek isteyen işçiler, Park ve Bahçelerden sorumlu başkan yardımcısının odasına girdi. Burada işçiler, “Haklarımızı isterken işten atıldık. İşimizi ve haklarımızı geri istiyoruz” yazılı pankartı bina penceresine astı. 5 kişinin katıldığı eyleme belediye çalışanları müdahale etti. Eylemcilerle belediye çalışanları arasında arbede yaşandı. Bir süre sonra işçiler, belediye çalışanları tarafından yaka paça dışarı atıldı. Eylemlerini müdürlük binası önünde sürdüren eylemciler, burada kısa bir basın açıklaması yaptı.

Darcan: İşimizi geri almak istiyoruz

Eylemciler adına açıklaması yapan Güven Darcan, “Şükrü Başkan bizi dinlemiyor. İl Başkanı Murat Karayalçın yanımızdan geçiyor bize selam bile vermiyor. 3 Ağustos’ta biliyorsunuz kendimizi il başkanlığı binasına zincirledik, bizi polise teslim ettiler. Başka partide olsa haklarımızı arayacağız. İşimizi geri almak istiyoruz. Genel başkan seçim meydanlarında taşeronu kaldıracağını söylüyor. 1500 lira net asgari ücret vereceğini söylüyor. Emeklilere bayramlarda iki maaş ikramiye vereceğini söylüyor. Biz o kadar uçmadık. Yüzde 15 zam istedik. Bayram yardımı istedik. Yaz ve kış aylarına uygun çalışma kıyafeti istedik” dedi.

İşten atılan belediye çalışanlarının eylemi, Sarıyer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü binası önünde sürüyor.

Sarıyer Manşet

Etiketler: » » » » »
1738 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.