İşçi Partisi’nde Ziraat Bankası tabelasına ‘TC’

logo

İşçi Partisi’nde Ziraat Bankası tabelasına ‘TC’

İşçi Partisi’nde Ziraat Bankası tabelasına ‘TC’

OLYMPUS DIGITAL CAMERAİşçi Parti (İP) Sarıyer İlçe Başkanı Süheyla Ermen ile bir grup partili, Ziraat Bankası’nın Sarıyer Şubesi tabelasından kaldırılan Türkiye Cumhuriyeti (TC) yazısını yeniden ekledi.

TC ibaresinin devlet kurumlarından indirilmesi kararından sonra Sarıyer Ziraat Bankası’nın da TC ‘yi tabelasından çıkarıp  ‘komik logolara’  dönüştürdüğünü söyleyen Süheyla Eremen, “TC ‘nin devletin bankasından indirilmesini asla kabul etmeyeceğiz. Gerekirse tekrar tekrar Sarıyer’deki tüm şubelerde eylemlerimize devam edeceğiz. Ülkemizin gerici ve baskıcı politikalarına karşı dimdik ayakta duracağız ve mücadele azmimiz artarak devam edecek. TC buradan indirilirse yeniden asacağız” dedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAİP’in, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları sırasında gerçekleştirdiği bu eylem Atatürkçü, Kemalist kesimden büyük destek gördü. Eylem, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” , “Atatürk Gençliği Görev Başında”  sloganları ile sona erdi .

1755 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.