İmar için mücadele devam ediyor

logo

İmar için mücadele devam ediyor

İmar için mücadele devam ediyor

Sarıyer Belediyesi’nin desteğini alan Emirgan Mahallesi tapu tahsis belgelerinin tapuya çevrilmesi için mücadele ediyor.

Kamu arazileri üzerine yapılmış imar mevzuatına aykırı yapıların affını öngören yasanın Boğazlar bölgesinde geçerli olmaması nedeniyle başlayan mücadele Sarıyer Belediyesi tarafından destek gördü. Sarıyer Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan kooperatif, mahallelerdeki gönüllülerle birlikte tapuları almak için çalışıyor.lsfflsf

Çalışmaların yüzde doksanı tamamlandı

951 Ada Emirgan Kooperatif Başkanı Harun Bayraktaroğlu, 4 yıllık çalışmalarının ardından Sarıyer Belediyesi’nin de desteğiyle büyük bir ilerleme kaydettiklerini belirti. Emirgan’ın pilot bölge olduğunu söyleyen Bayraktaroğlu, insanların haklarını almaları için halkla birlikte örnek olacak bir mücadele gösterdiklerini dile getirdi. Çalışmaların yüzde doksanının tamamlandığını ifade eden Bayraktaroğlu, Sarıyer bu konuda kararlı dedi.

İmar çalışmalarının olduğu mahalleler

Sarıyer’in Emirgan mahallesinin yanı sıra imar çalışmaları Reşitpaşa, Ferahevler, Derbent, Hisar, Çayırbaşı, PTT Evleri, Baltalimanı, Kazımkarabekir ve Kocataş gibi mahallelerde de yürütülmeye devam edecek.

Etiketler: » » » » » » » » » »
1080 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.