İmam Hüseyin Cemevi açılıyor

logo

İmam Hüseyin Cemevi açılıyor

İmam Hüseyin Cemevi açılıyor

Sarıyer Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde faaliyete geçirmeye hazırlandığı İmam Hüseyin Cemevi 10 Ekim (Cumartesi) hizmete açılacak.

Sarıyer Belediyesi’nin büyük emekleri ve çok sayıda hayırseverin katkılarıyla yapılan Cemevi’nde insanların ihtiyaçları için her şey düşünüldü. 2013 yılında alınan kararla yapımına başlanan 6 katlı Cemevi, modernliği ve ihtişamıyla göz alıyor. Muhteşem mimari tasarımı ve iç döşemesiyle büyük beğeni toplayan cemevi, zarafeti ve modernliğiyle herkesin takdirini kazanıyor.

Sadece dini hizmet vermeyecek

İmam Hüseyin CemeviSarıyer halkının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenen cemevinin içinde din hizmetleri dışında eğitim çalışmaları, kurslar, konferans, aşevi ve benzeri amaçlarda kullanılması için tasarlandı. 6 katlı olarak yapılan cemevinin içinde 5 adet oda, bir müze, 346 koltuk kapasiteli konferans salonu, 600 kişinin aynı anda yemek yiyeceği aş evi, 4 ayrı cenazeyi aynı anda barındırabilecek bir morg bulunuyor. Cemevi’nde cenaze hizmeti verilebilecek bir kat bulunurken, zemin katta ise 20 araç kapasiteli otopark bulunuyor.

Etiketler: » » » » » »
4577 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.