İlk proje: Pazarda çorba

logo

İlk proje: Pazarda çorba

İlk proje: Pazarda çorba

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de eğitim-öğretim veren tüm kurumları ziyaret etti. Kurumları ziyaret eden Başkan Genç, Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitimcilerle buluşarak, neler yapılacağı hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kötü koşullarda hizmet vermeye çalışan Merkez’e, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve ilgili birim müdürleri ile birlikte giden Başkan Genç; “Biz buraya söz vermeye değil, yapmaya geldik.” dedi. “Gelecek Benim Ben Geleceğim” projesi adı altında Sarıyer’deki tüm okullara boya, badana, çevre düzenlemesi, lojistik ve insani yardım gibi destekler sağlayan Sarıyer Belediyesi, bakıma muhtaç ve engelli çocuklar için hizmet veren okulları da yalnız bırakmadı. Genç, “Yardım yapıp arkamızı dönüp gitmeyi sevmiyoruz. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz, sadece maddi ve lojistik değil, insani yardımlar yapmak ve çocuklarımıza birlikte bakmak istiyoruz.” diye konuştu.

hhhhhhhhhhhhÖğrencilerin çorbası halka sunulacak

Okul Müdürü Handan Taşdemir ve öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştiren Başkan Genç, ilk etapta fiziki problemlerin ortadan kaldırılacağını, ardından Belediye’nin spor, sosyal işler ve destek hizmetler müdürlüğü gibi birimleriyle ortak projeler oluşturulacağını belirtti. İlk proje çerçevesinde Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla engelli öğrenciler tarafından hazırlanacak çorba, pazartesi günleri Sarıyer Merkez’de kurulan Köylü Pazarı’nda açılacak stant sayesinde halka satışa sunulacak.

Etiketler: » » » »
1891 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.