İki belediye anlaştı

logo

İki belediye anlaştı

İki belediye anlaştı

Sarıyer ile Şişli arasında krize neden olan gayrimenkullerin devri konusunda her iki belediye uzlaşmaya vardı.

Şişli Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi arasında anlaşmazlığa neden olan “gayrimenkullerin devri” konusunda karşılıklı anlaşmaya varıldı. Her iki belediye arasında bu süreci yönetebilmesi için ortak komisyon kurulmasına karar verildi.

İki belediye anlaştı, devirler yakında

Şişli Belediyesi Mart ayı ikinci oturumu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü başkanlığında yapıldı. Gezi olayları sırasında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın anıldığı mecliste, Sarıyer ile Şişli arasında krize neden olan sınır konuları ele alındı. Mecliste, 2012 yılında Şişli’den alınarak Sarıyer’e bağlanan Maslak ve Ayazağa Mahallesi’yle ilgili önemli karar alındı.

Müjdeli haberi Hayri İnönü verdi

Bağış suretiyle Şişli Belediyesi’nin olan bazı arazi ve Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nin Sarıyer Belediyesi’ne geçtiği belirtilen komisyon raporuna göre iki belediye ortak katılım sağlayacağı komisyon marifetiyle görüşmelerin yapılması, varılacak uzlaşma çerçevesinde taşınmazların kullanım ve tasarruf esasları ile hak ve borçların taraf belediyeler arasında dağıtılması, hususların önemi düzeyinde belirlendikten sonra her iki belediyenin belediye meclislerinin takdirine sunulması ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanı Hayri İnönü, Sarıyer Belediyesi’yle ilgili bu konuda tam mutabakata vardıklarını söyledi.

Etiketler: » » » » »
1620 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.