HURDA DEĞİL, SANAT ESERİ OLACAK

logo

HURDA DEĞİL, SANAT ESERİ OLACAK

HURDA DEĞİL, SANAT ESERİ OLACAK

Sarıyer Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) iş birliğinde hurda atıkların geri dönüşümüyle ilgili bir sempozyum düzenlenecek. Bugün başlayacak olan sempozyum 24 Hazirana kadar devam edecek.

Sarıyer Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniverisitesi iş birliği ile düzenlenen ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ bugün başlıyor. Sempozyum, hurda açıkların geri dönüşümüyle ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

GERİ DÖNÜŞ KONUSUNDA FARKINDALIK YARATACAK

Çevreye duyarlılık ve geri dönüşüme yaptığı katkılar ile bilinen Sarıyer Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi ile gerçekleştirilecek proje kapsamında geri dönüşüme farkındalık yaratmak, genç sanatçıları desteklemek ve sanat adına başarılı yapıtlar ortaya koymak amacıyla ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ düzenleniyor.

ATÖLYELER KİLYOS’DA

Gerçekleştirilecek olan atölyeler de yeniden hayat bulacak olan hurdalar, aynı tarihlerde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Bugün saat 10.00’da Sarıyer Belediyesi Kilyos Turban Tesisleri’nde başlayacak sempozyumda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’nden akademisyen Doç Dr. Bülent Çınar ile sanatçılar Büşra Körmük, Kağan Ezan, Mete Özyıldırım, Ömer Kasıyorum, Mert Çıkılmazkaya yer alacak.

KAYNAK: HURDA DEĞİL, SANAT ESERİ OLACAK

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
624 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.