HEDEF YÜZDE 60

logo

HEDEF YÜZDE 60

HEDEF YÜZDE 60

Ak Parti Sarıyer İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan İlçe Başkanı Salih Bayraktar, referandum hedefini açıkladı. Tek tek mahalle başkanlarından mahallelerdeki hedeflerini alan Başkan Salih Bayraktar, ilçe genelinde ise yüzde 60 oy hedeflediklerini açıkladı.

Ak Parti’nin Sarıyer İlçe Danışma Meclisi toplantısı İBB’nin İstinye’deki yeni kültür merkezinde yapıldı. Salonun tamamen dolduğu toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, İstanbul 2. Bölge Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Haydar Ali Yıldız, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bazı ilçelerin belediye başkanı ve ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve ilçe teşkilatı mensupları katıldı.Toplantıda referandum hedeflerini açkılayan İlçe Başkanı Salih Bayraktar, hedeflerinin yüzde 60 olduğunu kaydetti.

DİVAN OLUŞTURULDU

Toplantı divanın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığı’nı AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilat Başkanı İsmail Bülbül, üyeliklere Zekeriyaköy Mahalle Başkanı Burak Küçükaydın, Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Aysun Ayhan, ve Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Mehmet Nergis getirildi. Açılış konuşması yapan Divan Başkanı İsmail Bülbül, daha sonra sözü Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a verdi. Bayraktar toplantıda yaptığı konuşmada referandum hedeflerini açıkladı.

“TERÖLE MÜCADELEDE KARARLIYIZ”

Bayraktar, konuşmasında önceliği Türkiye’nin ülke içinde ve dışında geniş bir çerçevede yürüttüğü terörle mücadele konusuna verip şunları söyledi: Birinci Dünya Savaşı’ndan sonraki en ağır saldırılarla karşı karşıyayız. O zaman bir imparatorluğu çökerttiler, şimdi ise yeniden yükselişi, bir yüzyıl daha bizi durdurmaya, rehin almaya, esir almaya çalışıyorlar. Bunun dışındaki hiç bir senaryoya makul gibi görünen telkinlere inanmayın. Bu telkinler batı başkentlerinde pişiriliyor, ülkemizin sınırları içerisinde servis ediliyor. Çünkü bu telkinler, terör planları yapanlar tarafından belirleniyor. Beşiktaş saldırısı, Kayseri saldırısı, Rus Büyükelçisinin öldürülmesi, Reinada’daki derin ve kafa karıştırıcı saldırı ve en son İzmir saldırısı. Hepsinde farklı örgüt kullandılar. Hepsinde tetikçilerin ve örgütlerin arkasında istihbarat teşkilatları vardı. Biz örgütlerle savaşmıyoruz, devletlerle savaşıyoruz. Tarihimizin hiç bir döneminde bu tür saldırılara karşı, yenilmedik, geri çekilmedik, pes etmedik, teslim olmadık. Teröre mi yenileceğiz, PKK’ya mı yenileceğiz, PYD’ye mi, DEAŞ’a mı, FETÖ’ye mi, yoksa bunların arkasındaki batı başkentlerine mi, istihbarat teşkilatlarına mı yenileceğiz.. Tarihimizin hiç bir döneminde korkarak karar almadık, şimdi mi alacağız.. Bize saldıran bütün bu ülkelerin arkasında istihbarat teşkilatları var. Bunların birçoğundan daha güçlüyüz. Çünkü bizim hedefimiz var. Gelecek planımız var. Mücadele azmimiz var. Çok öfkeliyiz ama bir o kadar da kararlıyız. Yüzyıl sonra tarih sahnesine çıkmanın coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz. Yumruklarımız sıkalım, öfkemizi büyütelim. Bu öfke, bu hınç, bizim kenetlenmemiz için olsun.  Ülkemize, milletimize, komşularımıza, sokakta birlikte yürüdüğümüz kardeşlerimize sahip çıkmak için olsun. Millet olarak bize düşen, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi güçlendirmek, siyasi aklı ve lideri savunup, korumak, devlet otoritesini yaşatmak, sokakları vatan ekseninde birleştirmektir. Biz birlik ve beraberliğimizi güçlendirdikçe büyük gibi görünen meseleler küçük olacaktır. Bu ruhu diri tuttuğumuz müddetçe başaramayacağımız bir iş, ulaşamayacağımız hedef, üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir sorun yoktur.”

“CANIMIZA YETTİ!”

Konuşmasında Anayasa değişikliğine değinen Ak Parti İlçe Başkanı Bayraktar, “Şimdi önümüzde bir referandum var. 14 yıllık AK Parti iktidarımız döneminde birçok eserler yaptık, devrimlere öncülük ettik. Hepsinden önemlisi ise yeni Anayasa! Muhalefet diyor ki ‘bu bir rejim değişikliğidir’. 1961’de yapılan darbe anayasası, vesayet anayasası, rejim değişikliği olmuyor, 1982’de yapılan rejim değişikliği olmuyor, fakat sivil iradenin yapacağı anayasa, rejim değişikliği oluyor. Biz bu vesayet sisteminden kurtulmak istiyoruz. Muhalefet lideri  “Parlamenter sistem neyinize yetmiyor” diyor. Yetmez mi efendim, fazlasıyla yetti diyoruz, canımıza yetti diyoruz, yeter artık söz milletin diyoruz.”diye konuştu.

HEDEF YÜZDE 60

Daha sonra Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti mahalle temsilcilerini sahneye davet edip 1 Kasım seçimlerinde alınan oy oranı ve referandumdaki hedeflerini açıklamalarını isteyen Salih Bayraktar, tek tek mahalle başkanlarından oranları aldı. Bir önceki seçimde alınan oy oranlarının üzerinde rakamlar veren Mahalle Başkanları’na, “Bunlar kayıt altına alınıyor. Verdiğiniz sözler çıkmazsa karışmam” diyerek espri de yapan Bayraktar daha sonra Sarıyer ilçesi olarak kendi hedeflerini açıkladı. Bayraktar, “Sarıyer’de 246 bin 521 seçmen var. 1 Kasım seçimlerinde 89 bin 97 oy alarak, oy oranımızı yüzde 41.6’ya yükselttik. CHP’nin 3 bin oy önüne geçerek birinci parti olduk. Daha da önemlisi 1 Kasım seçimlerinde İstanbul’daki ilçeler arasında oyunu en çok artıran dördüncü ilçe olduk. Ben teşkilatıma güveniyorum, bu heyecanı görüyorum. Buna istinaden biz İstanbul’da oy oranını en çok yükselten birinci ilçe olacağız. Hedefi de yüzde 60 koyuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle vira Bismillah, yelkenler fora, puruvamız neta, rotamız referandum diyoruz. Referandum, ülkemiz, milletimiz ve insanlığımız için hayırlı olsun.”diye konuştu.

SAVCILAR HAREKETE GEÇSİN

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar konuşmasında Sarıyer Belediyesi yönetimini de eleştirerek, gerçekçi olmadığını ileri sürdüğü imar uygulamalarının takipçisi olacaklarını belirtti. Başkan Bayraktar, hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetin döndüğünü ileri sürdüğü Belediye ile ilgili savcılara seslenerek, “Buradan söylüyorum. Savcılar harekete geçsin. ”ifadelerini kullandı.

http://www.sariyerposta.com/

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
2696 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.