HAVARAY SARIYER’DEN GEÇECEK, Sarıyer Posta

logo

HAVARAY SARIYER’DEN GEÇECEK

HAVARAY SARIYER’DEN GEÇECEK

Alternatif ulaşım kanallarıyla zenginleşen İstanbul, bu kez de ‘havaray’ ile tanışıyor. Sarıyer Cendere Vadisi ile Seyrantepe İstasyonu-Türk Telekom Stadyumu güzergahı arasında hayata geçirilen İstanbul’un ilk havaray hattının açılışı için gün sayılıyor.

Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan ‘havaray’ projesi Sarıyer’den geçecek. Sarıyer Cendere Vadisi ile Seyrantepe İstasyonu-Türk Telekom Stadyumu güzergahı arasında tamamlanan İstanbul’un ilk havaray hattının açılışı için geri sayım başladı. Artaş İnşaat ve İnvest İnşaat tarafından Ayazağa Cendere Vadisi ve Seyrantepe İstasyonu-Türk Telekom Stadyumu güzergahı arasında hayata geçirilen havaray hattında İstanbul ulaşımına yeni bir soluk kazandıracak.

ÇETİNSAYA: ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇILACAK

Vadistanbul AVM’nin özel açılış davetinde konuşan Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul Havaray projesinin önümüzdeki ay açılacağını belirtti. 15 milyon euro yatırımla Türkiye’de ilk ve tek olan havaray hattı Vadistanbul AVM’ye de kolay ulaşım sağlayacak. Artaş Grup’un 120 milyon TL’lik yatırım desteğiyle hayata geçirilen havaray projesi 2 istasyondan oluşacak ve seyahat süresi 2.63 dakika olacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
4159 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.