69 HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİSİNİN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

logo

69 HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİSİNİN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

69 HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİSİNİN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme, toplam 75 sanıklı “15 Temmuz darbe girişimi” davasında 69 Hava Harp Okulu öğrencisinin tahliyesini kararlaştırdı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında Hava Harp Okulu öğrencilerinin de bulunduğu 75 sanığın yargılandığı davada, 69 Hava Harp Okulu öğrencisinin tahliyesine kararı verildi. Mahkeme, 3 komutanın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

69 ÖĞRENCİYE TAHLİYE

Fetullahçı Terör Örgütü’nün15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin aralarında Hava Harp Okulu öğrencilerinin de bulunduğu 72’si tutuklu 75 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 69 öğrenci tahliye edildi. Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan binadaki 2 numaralı salonda İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesince görülen beşinci duruşmada, sanık ve avukatların talepleri alındı.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI

Verilen aranın ardından ara kararları açıklayan mahkeme, tutuklu 69 Hava Harp Okulu öğrencisinin yurt dışı çıkış yasağı ve diğer adli kontrol tedbirleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı. Mahkeme, sanıklardan Yüzbaşı Mesut Metin Kazancı ile teğmenler Harun Ay ve Burhanettin Koyuncu’nun ise tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne yazı yazılarak tüm sanıkların terör örgütü FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıp kullanmadıklarının sorulmasına hükmeden mahkeme, bir sonraki duruşmanın, 18 Mayıs’ta İstanbul Adalet Sarayı’nda görülmesini hükme bağladı.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » »
561 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.