Hastanede sona gelindi

logo

Hastanede sona gelindi

Hastanede sona gelindi

Çayırbaşı’nda yapımı devam eden ve kaba inşaatında sona gelinen Sarıyer Devlet Hastanesi, 356 yatak kapasitesinden 500 yatak kapasitesine çıkarıldı.

IMG_3462Sağlık alanında önemli bir proje olarak yapılan Sarıyer Devlet Hastanesi’nin hizmete geçmesiyle Sarıyer sağlık alanında rahat bir nefes alacak.

Kaba inşaattı tamamlandı

Kaba inşaatın bittiği hastane, elektrik, su ve çevre düzenlemesinin bitmesi ardından hizmete girmesi bekleniyor. Sahip olacağı tıbbi ve teknik olanaklar açısından Türkiye’nin en modern sağlık kuruluşlarından biri olacak.

Hizmet vermeye başlamasıyla vatandaşlar rahatlayacak

Sarıyer Merkez’de bulunan İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin fiziki koşullar, tıbbi olanaklar ve personel açısından yetersiz kalıyor.  Trafiğin sürekli sıkıştığı, ambulansın giriş ve çıkışında büyük sıkıntıların yaşandığı Sarıyer’de, Çayırbaşı’nda yapımı devam eden hastanenin bir an önce faaliyete geçmesi bekleniyor.

Tam donanımlı hastane

500 yatak kapasiteli, 134 poliklinikli, Hasta servisi, ameliyathane, poliklinik, acil servis, laboratuvar ve diğer tıbbi hizmetlerin verileceği bölümleriyle Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri olacak Sarıyer Devlet Hastanesi 43 bin metrekare arsa alanına sahip. Hastanenin bahçesindeki tarihi binalar restore edilerek idari bina olarak kullanılacak.  Modern bir tasarıma sahip olan hastanede akıllı bina sistemleri kullanılacak.  409 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparkı bulunan hastanenin kapalı alanı 91 bin 822 metrekare olacak.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
2932 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.