Halk Eğitim Merkezi’nden görkemli gece

logo

Halk Eğitim Merkezi’nden görkemli gece

Halk Eğitim Merkezi’nden görkemli gece

DSC_0110Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün destekleriyle TIM Maslak Show Center’da gerçekleştirilen Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi 2013-2014 eğitim öğretim yılı yıl sonu gösterisi, izleyicilerden büyük alkış topladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan gecenin açılış
konuşmasını yapan Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Çelik, bu gösteride görev alan gençlerimiz gerek ulusal gerek uluslar arası bazda geçmişten günümüze özenle taşınan halk oyunları ve türkülerinin sahneye taşınmasında emeği geçen kursiyer ve eğitmenlerle birlikte gecenin düzenlenmesinde her türlü katkıyı sunan Sarıyer Belediyesi’ne, DSC_0038sosyal kültürel faaliyetlerini yürüten halkla ilişler müdürlüğüne, Türker İnanoğlu ve ekibine, yöneticilere teşekkürlerini sundu.

Çelik, “Bu gösteride görev alan gençlerimiz gerek ulusal gerek uluslar arası arenada da bu yıl Polonya’da ve İspanya’da düzenlenecek iki ayrı organizasyonda ülkemizi temsilen
katılacaktır. Bu konuda Sarıyer’e gönül verenlerin destekleriniz bekliyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici, kurumlarda yapılan faaliyetleri desteklediğini belirterek, “Bu tür organizasyonlar sayesinde devletle halkın kaynaştığı ortamları görebiliyoruz. Bu kaynaşmanın ülkemiz için memnuniyet verici ve özlenen bir tablo olarak gelecek nesillerimize örnek olması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. “ diyerek katılımcılara ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

DSC_0117Geceye, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, eski Meclis Üyesi İsmail Bülbül, Çevreci Başkan ismiyle tanınan AK Partili Sabri Avcı da katıldı. 

Yöresel oyunlarımızı içeren “Anadolu’da Bir Aşk Hikayesi” gösterisiyle, insanoğlunun doğumdan ölüme kadar yaşam içinde geçirilen evrelerde sevgi, aşk duygularını içeren küçük kesitler tiyatral uygulamalarla sergilenerek, yaşam özetlendi.

Fethat Kütükçü ve Gurbet Küpçük’ün Mini Halk Müziği dinletisinden oluşan görkemli gecenin sonunda sahneye davet edilen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, davul-zurna eşliğinde Sarıyerli vatandaşlarla halay çekti.DSC_0106

Etiketler: » »
1477 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.